Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomocy - Ling Combi 25 Kw - Nie Moge Ustawić


tom

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...

Witam.

Posiadam piec Ling Duo 25 kw od paru dni. Po ustawieniach przez serwisanta dla eko-groszku

podawanie 13 s

przestój 25 s

dmuchawa 32%

podtrzymanie 30 min

z popielnika po dobie można było wyjąć wiadro skoksowanego węgla, za to popiołu były śladowe ilości.

Po prześledzeniu kilkunastu forum doszedłem do wniosku, że powodem powstawania koksu była zbyt mała temperatura spalania węgla. Zwiększyłem dmuchawę do 50% płomień zrobił się jasno żółty czyli wyższa temperatura spalania. Zmniejszyłem też czas podawania do 10 s - z uwagi na to, że kopczyk rósł za duży. Po paru dniach od przestawienia. W popielniku mnóstwo popiołu i niewiele spieków /żużlowych/ jednak po ruszeniu pogrzebaczem rozpadają się na mniejsze kawałki.

Co siłownika do zaworu 4D to moje spostrzeżenia są takie:

- otwiera się na CO - gdy temperatura CO nie osiągnęła założonej temperatury ale tylko wtedy gdy temperatura kotła na powrocie jest wyższa niż założona w sterowniku jako zabezpieczenie kotła, przy każdym spadku temperatury powrotu paza ustawioną granicę zawór zacznie sie zamykać aby zmniejszyć ilość wody w obiegu pieca.

- zamyka się gdy temperatura CO osiągnie temperaturę ustawioną (ręcznie czy też z pogodówki) a piec przechodzi w stan podtrzymania.

- zamyka się gdy temperatura powrotu obniża się poza temperaturę graniczną.

Przy rozgrzewaniu CO siłownik co chwila zamyka to otwiera zawór 4D aby spełnić parametry o których pisałem wyżej. Według mnie siłownik na zawór 4D jest jak najbardziej polecany. Zabezpiecza optymalnie piec przed korozją (u mnie ustawiona temperatura powroty to 45 stopni).

Przy temperaturze zewnętrznej -20C bez problemów grzeje zasobnik 200l CWU i CO wg krzywej 5 (20C) w domu 21-22C. Dom 150 m2.

Jedyny problem jaki mam to częste zrywanie zawleczki, ślimak bez eko-groszku chodzi bez problemów, nie ma pisków. Po zerwaniu zawleczki gdy wyjmuję ślimaka nie ma w nim żadnych ciał obcych poza groszkiem i niewielką ilością miału. Sądzę, że zrywanie następuje w momencie pobierania większego kawałka z zasobnika który nie wchodzi cały w ślimak z powodu "tłoku innych groszków" a zawleczka nie wytrzymuje jego rozkruszenia.

Czekam na jakieś sugestie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

LING COMBI USTAWIENIA!

Witam może ktoś mi pomoże w ustawieniach mojego linga combi 23Kw

obecne 6/27/30 pale oryginalnym ekogroszkiem Pieklorza w żółto-zielonych workach przy takich ustawieniach zamiast ładnego kopca w retorcie powstaje pionowy słupek zlepionego grochu który dochodzi prawie do deflektora, po rozbiciu go pogrzebaczem rozpada się ładnie na retorcie i od razu pali się lepiej tzn płomień wygląda inaczej jest większy i obejmuje całe palenisko.Co zmienić?! czas podawania? nie dopali węgla. czas postoju?! spieki będą większe.Czy o wina ekogrochu?! przysłona wentylatora otworzona w na 25-30% Sterownik Recalart A3000 zawór 4drożny z siłownikiem.Proszę o wskazówki pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.