Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czujnik Temperatury


pacula79

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Chciałbym aby ktoś mi powiedział gdzie umieścić czujnik temperatury od C.W.U który mam razem ze sterownikiem w bojlerze i jak go tam zamontować. Bojler mam ocieplony pianką i nie ma tam więcej żadnych wejść więcej niż na rysunku. Coś mi się zdaje że powiniem on być na wyjściu bojlera ciepłej wody do kranów?

post-4450-1231754535_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeśli przy następnej wymianie bojlera będę miał wejście na grzałkę elektryczną(bo takie widziałem w sklepie) to będę mógł tam wkręcić jakąś kapiralę albo pochwę w to miejsce i umieścić tam ten czujnik?

 

tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no obroc do gorynogami jak nie powinienes odzczuc spadku temp ,czasami tez odwracam i jest dobrze jak ktos byłby upierdliwy to by powiedział ze moc jest wtedy o 185wat mniejsza no fakt ale nie powinienes tego odzczuc przy wiekszym poborze aco do tych komunistycznych zaworów to tak jeden odcinajacy drugi bezpieczenstwa tylko sprawdz czy to działa tzn czy kapie czasami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to już ostatnie pytanie. Skoro na zamieszczonym wyżej zdjęciu jest tylko zawór odcinający i bezpieczeństwa to dlaczego trzeba teraz jeszcze montować zawór zwrotny skoro na instalacji starej daty tego niema? no a co do kolejności montowania to patrząc od strony zasilania wody to powinno to być w takiej kolejności czy innej - zawór odcinający-zawór bezpieczeństwa-zawór zwrotny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo sanowe normy kiedyc duzo o tym pisania chodzi o to zejak wodociagi wyłacza wode to zeby woda ciepła nie spływawała do wodociagu (bakterie ,tlen ,i takie tam )od strony zasobnika zawsze zawór bezpieczenstwa pozniej zawor zwrotny pozniej zawor odcinajacy chodzi o to ze ja zakrecisz zasobnik a bedziedz w nim grzał wode to przez zawor bezp ujdzie cisnienie i nie rozbierze ci domu a widziałem juz takie rzeczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Stosuje się w pokazanym układzie albo zintegrowany zawór bezpieczeństwa z zaworem zwrotnym typu ZB 4 ( na rurę 1/2" ) albo ZB 8 ( 3/4" ). Jest to element zawierający w sobie połączenie - patrząc w kierunku zasobnika c.w.u. - zaworu zwrotnego i zaworu bezpieczeństwa 6 bar. Wadą zaworów typu ZB jest ich głośna praca w czasie poboru wody z zasobnika. I Ty za zdjęciu taki zawór masz. Jeśli jednak ktoś woli zamontować oddzielnie zawór zwrotny i zawór bezpieczeństwa należy wtedy montować instalację zimnej wody przed zasobnikiem w następującej kolejności: zawór odcinający, zawór zwrotny i zawór bezpieczeństwa 6 bar odchodzący z trójnika.

 

Zawór zwrotny zapobiega cofaniu się gorącej, podgrzanej przez bojler wody do instalacji zimnej wody. Może to spowodować znaczny wzrost ciśnienia w instalacji wodnej i możliwość awarii.

 

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.