Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Defro smart eko pelet -błędy kotła


Herkules79

Rekomendowane odpowiedzi

Witam .

Moje zapytanie dotyczy błędu k-29 w kotle nagminnie pojawia się błąd k-29 o treści Ruszt wymaga oczyszczenia , serwisant był sprawdził twierdzi że wszystko jest ok , natomiast błąd pojawia się nagminnie.Może ktoś się spotkał z takim problemem 28 komunikatów w ciągu doby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Jak tyle razy wywala błąd to wnioskuję, że to się dzieje podczas czyszczenia rusztu w trakcie pracy. Dobrze zobaczyć jak taki błąd wyskoczy co blokuje ruszt. Może być tak, że ruszt nie osiąga pozycji i przekracza określony czas.

Oczywiście tylko mogę się domyślać bo tego nie widzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam.posiadam od połowy sierpnia Piec na kociol defro 10 5klasy eko slim.kupilem juz 3 tone peletu spala mi na dobe 30kg peletu mam pytanie czy takie duze spalanie moze wplywac na źle ustawiony kocioł moj fachowiec umywa ręce.jestem załamany takim duzym zuzyciem proszę o jakies porady co mam zrobic.

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez Krzysiek1981
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej złe ustawienie i niepoprawnie wykonana instalacja mają wpływ na zbyt duże spalanie.

Jaką powierzchnie ogrzewasz i jak docieplony dom.

wrzuć kilka zdjęć instalacji przy kotle raz ustawień na sterowniku, krótki opis instalacji też przyda się na początek

 

Edytowane przez Darekgra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Podepnę się pod ten temat by nie tworzyć nowego. Mam nowy kocioł smart ekopell 20kw obecnie w fazie testowania W 1 opcji miałem mieć bufor ostatecznie pod dyskusji się na niego nie zdecydowałem,  dom jest duży - wszędzie są kaloryfery, podobno jest tyle wody w instalacji, że nie jest potrzebny. Kocioł miał mieć w sobie funkcję ochrony powrotu. Pierwsze ustawienie jakie mi ustawiono "na wiosnę" 50 stopni kotła, 37 na zaworze. Tylko, że w instrukcji pisało, że kocioł minimum 65st. C inaczej gwarancja nie będzie obowiązywać, teraz już przestawione. Druga sprawa ciągle wyskakuje mi kod błędu o zbyt niskiej temperaturze powrotu. Według nich jest wszystko ok. Na razie musieli mi poprawić zasięg do pokojowego sterownika temperatury bo w 1 opcji nie działało, jakoś myślałem, że będzie wifi a tu radiowe sterowanie. Fakt, nie dopytałem. Kocioł jest z dofinansowany z programu "Łączymy z energią", jeszcze nie odebrany, więc póki co mogę jeszcze apelować o korekcje. Potem wiadomo różnie to z fachowcami bywa...

IMG_20200426_164543.jpg

IMG_20200426_164652.jpg

IMG_20200426_164659.jpg

IMG_20200426_164718.jpg

IMG_20200426_164724.jpg

IMG_20200426_164801.jpg

IMG_20200426_164816.jpg

IMG_20200426_164828.jpg

IMG_20200426_191830.jpg

IMG_20200426_191833.jpg

IMG_20200426_191841.jpg

IMG_20200426_191849.jpg

Edytowane przez nowis
drobn. lit.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.