Skocz do zawartości

debe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wiem że sterta takich pytań była już sto razy na forum, ale jestem w takiej kropce że zadam je jeszcze raz
POMÓŻCIE WYBRAĆ PIEC biggrin.gif
Dom powierzchnia 240m2 (do ogrzania), dodatkowo grzejnik w garażu (dla złamania temperatury i jeden grzejnik w piwnicy), pokoje dość spore, podłogówka 125m2, na razie nie ocieplony (ocieplany będzie na jesień styropianem 15)

Na początku zastanawiałem się nad piecem na eko-groszek, ale w związku z ceną za ten opał zdecydowałem sie na piec stałopalny , interesuje mnie taki który będzie miał w miarę jak największą stałopalność

jeden instalator proponuje mi Kostrzewa 200 Ceramik 18KW, a drugi Zębiec KMW 23KW, osobiście wiem że piec Zębiec ustępuje Kostrzewie, ale szukam czegoś z jeszcze większą komorą załadowczą(chciałbym jak najrzadziej schodzić do pieca smile.gif - jak każdy wiadomo),
sporo czytałem na forum o innych piecach typu Viadrus, Hef,Dakon, R-Eco jest tego sporo i chyba od tego czytania właśnie mam mętlik w głowie smile.gif

Proszę o radę , co wybrać(a może jakiejś innej firmy?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chcesz cos naprawde stałopalnego na rozne rodzaje opału z duza komorą spalania to jakis kociołek z pleszewa z powierzchnią wymiany około 4m ,w takim kociołku czy nasypiesz miału ,czy groszku czy tez bedziez palił drewnem to bedziesz zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chcesz cos naprawde stałopalnego na rozne rodzaje opału z duza komorą spalania to jakis kociołek z pleszewa z powierzchnią wymiany około 4m ,w takim kociołku czy nasypiesz miału ,czy groszku czy tez bedziez palił drewnem to bedziesz zadowolony

 

kociołków z pleszewa jest mnóstwo, a konkretniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli na 24 godz. to szukałbym kotłów z dolnym spalaniem jest ich sporo. Część znajdziesz tu w na forum, jest ich dużo. Ja używam Junkersa Supraclass , potem Dakon, Buderus to takie same kotły ale innych producentów. Inni forumowicze opisują inne kotły. Wpisz w wyszukiwarce hasło kotły dolnego spalania. Każdy ze znalezionych kotłów ma oczywiście swoje zalety i wady a o tym można poczytać np. na tym forum , tylko trzeba trochę poszukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.