Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Termet MinMax ustawienia


mattpl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, sezon grzewczy już rozpoczęty i po zeszłorocznym ogrzewaniu chciałbym zoptymalizować zużycie gazu zwłaszcza że według mnie i moich obserwacji aktualne nastawy pieca przez instalatora są wrzucone na full. 

Mieszkanie 60m2, 3 pokoje i łazienka - poddasze. 
1 pokój łącznie 3 grzejniki Kermi, głowicie ustawione na 3 - jest to salon + korytarz + kuchnia 
2 pokój sypialnia - 1 grzejnik Kermi ustawienie głowicy 4 
3 pokój - pusty - 2 Kermi grzejniki ustawione na 2 
Łazienka 1 grzejnik wiszący ustawiony na 6 
Instalacja wykonana z PEX'u 

Regulator pokojowy Salus, ustawienia: 
Temperatura komfortowa 20,8C ustawiona w godzinach 6-8 | 16-22 
Temperatura ekonomiczna 19,8C pozostałe godziny. 

Temperatura wody dla C.O 65C, temperatura wody 38C 
Na aktualnych nastawach dość często piec łapie L3, chłodzi się i ponownie pompuje w kaloryfery. W zeszłym roku instalator stwierdził że ustawienia są optymalne a zmniejszenie temperatury na piecu spowoduje wytwarzanie się kondensatu. Poczytałem kilka wątków i warto sprawdzić parametr P03 który odpowiada za moc kotła, niestety jest dostępny w menu serwisowym do którego nie mam dostępu a instrukcja podstawowa dla użytkownika nie zawiera informacji o tym.

  •  
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kociol wyglada jak gold ? Jesli tak to wejscie w menu serwisowe dokonuje sie podczas wlaczania kotła, po testach przytrzymać restart i grzejnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie taktował, bo minimalna moc kotła to ok 7kW. Nic z tym nie zrobisz. Jedyne co możesz to moc max zrównać z mocą min. Wejście do menu, wprowadzić kocioł w stan czuwania, wyłączyć zasilanie, włączyć zasilanie, przytrzymać jednocześnie przycisk reset i grzejnika do ukazania się menu nastaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie tak czytam i dochodzę do wniosku że kondensacyjny były o wiele lepszy z racji o wiele niższej mocy minimalnej. Czyli nastawy p03 w tym przypadku dać 00 

Tak, gdzieś czytałem że menu serwisowe - wejście jak w Termet Gold 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.