Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomoc w wyborze kotła


Qurter

Rekomendowane odpowiedzi

Witam otóż mam możliwość podłączenia się do gazu i postanowiłem z tego skorzystać. Z tym, że nie wiem jaki kocioł wybrać itd. Czy moglibyście mi pomóc? Bo na kotłach zupełnie się nie znam, a nie chciałbym wtopić pieniędzy. 

Od siebie dodam, że posiadam 200m dom plus piwnica i poddasze. Dom nie jest ocieplony. Aktualnie palę drewnem i węglem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej wyżłobi portfel do cna z siłą wodospadu Niagara :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, odpowietrznik napisał:

Ogrzewanie same grzejniki?Jak jest przygotowywana ciepła woda użytkowa zasobnik czy przepływowo?

Don nieocieplony=licznik "wyrwie z zawiasów" ;)

Aktualnie zimą piec grzeje wodę, latem podgrzewacz. 

Jak dom jest nieocieplony to na prawdę gazu będzie aż tak dużo "zżerać"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usiadz z kalkulatorem w reku i oszacuj ile teraz budynek potrzebuje ciepla na podstawie zuzycia wegla/drzewa.

Ta samo ilosc ciepla bedzie musial wytworzyc kociol gazowy. Zakladam ze przyzwyczajenia i oczekiwania mieszkancow pozostaja bez zmian.

Znasz zapewne cene gazu bedziesz mogl w przyblizeniu oszacowac koszt ogrzewania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo grzejesz wodę użytkową przepływowo i wtedy kocioł dwufunkcyjny ok.24kW Albo zasobnik z wężownicą i kocioł jednofukcyjny.Nadal nie wiadomo czy same grzejniki czy jest też podłogówka

Sugeruje Termet Silver 25kW lub tej samej mocy Gold.Nie sądzę aby starty ciepła budynku były większe niż 25kW chociaż...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy od kilku czynników m.in. jak punkty poboru ciepłej wody są blisko kotła to wystarczy dwufunkcyjny.Przy 1funkcyjnym musi być miejsce na zasobnik w okolicy kotła.Zależy też ile jest osób w gospodarstwie domowym.Przy kotle 1F z zasobnikiem jest większy komfort użytkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.