Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z pompą


audilhr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów mam problem posiadam pompe wilo yanos pico -s 25/1-4 zainstalowana jest ona w obiegu kotłowym miedzy kotłem a sprzęgłem. Problem polega na tym że pompa się wyłącza po paru sekundach pracy parę razy piknie słychać tak jak by stycznik i koniec , ale jak stłumię przepływ zaworem grzybkowym za pompą prawie do 0 to problem znika pompa pracuje. Serwisant stwierdził że pompa sygnalizuje że ma za ciężko (coś może podlazło lub wyrobiły się łożyska ślizgowe ) pompa ma zaledwie 4 lata i wcześniej pracowała na cwu. Rozebrałem pompę i nić nie widać zero luzów czyściutka i bardzo lekko chodzi na 1 biegu po włączeniu na sucho pompa pracuję bezszelestnie i palcami nie do zatrzymania. Co jest w takim razie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filtr pompy - oczywiście jak jest, zapowietrzenie pompy - w instrukcji jest podany sposób odpowietrzania.

 Może byc też przypadek zbyt małych oporów hydraulicznych , w przypadku niektórych wilo musi być opór hydrauliczny min 0,3m sł w

I charakterystyka pracy na szarym polu na rys poniżej, na białym polu pompa nie działa

YONOS PICO I 2516130.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od sprawdzenia w dtr kody bledow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.