Skocz do zawartości
IGNOROWANY

PRoblem ze spalaniem


miszi79

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem ze spalaniem ekogroszku. Ile wrzucę tyle wyjmę. Temperaturę trzyma ale "popiół" jest jak ekogroszek ;). I niewiem, czy ustawienia kotła sie poprzestawiały choć to niemożliwe bo na PID-zie palę czy to zwietrzały towar. W załączeniu foty. Proszę o podpowiedż.

Kocioł to elektromet eko- kwp 15 kw mdp, podajnik rynnowa, imageproxy.php?img=&key=acc5b9696ee8bf50ekogroszek z zeszłego roku Retopal, palenie w trybie letnim.

 

12913181_111111.jpg

 

12913185_popi.jpg

 

 

12913184_2222.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie tak to wygląda, tylko co może być przyczyną? Nadmienię że ten objaw pojawiła się po dwu  tygodniowej przerwie w pracy kotła (urlop) ,a  groszek przez ten czas był w podajniku. Po zuzyciu tej porcji groszku nasypałem świerzej porcji ale tez z zeszłego roku i dalej to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może padł kondensator w dmuchawie i nie ma takiej wydajności jak przedtem i dostarcza za mało powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam rynne w swoim ksp duo i miałem przez rok zamknięty wylot z wentylatora. Regulacja klapki była odwrotnie zamontowana, może masz tak samo u siebie.  Poza tym palę teraz CWU i jest bardzo dobrze, greenpal odpalony. Widac tutaj iż ewidentnie przerzuca opał i nie spała go. Ja bym zmniejszył ilość paliwa i dał więcej powietrza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.