Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Który zbiornik na szambo jest lepszy ?


Arianek77

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim, od pewnego momentu stoję przed wyborem szamba do domku nad jeziorem i mam dylemat czy wybrać ekologiczne szambo czy tradycyjne zamknięte betonowe ? Czy może ktoś ma jakieś doświadczenie i może polecić które będzie lepsze. Chętnie poznam ponie innych forumowiczów na ten temat.  Osobiście jestem bardziej skłony do zakupienia szamba betonowego od Fabrykaszamb.pl czy ktoś może polecić jakąś firmę która oferuje szamba ekologiczne? Z góry dziękuje za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

No ale szambo trzeba opróżniać co jakiś czas a to są koszta , bioszambo raz robisz a potem to tylko raz w miesiącu drożdże i nic poza tym , koszt to średnio 2 tys koparkowy jakieś 200 zł żwir ze 3 kubiki , 3 tys i masz spokój .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale szambo zakopiesz wszedzie, a oczyszczalnia wymaga wiekszego terenu i odpowiedniego gruntu. Teren jest nad jeziorem wiec poziom wod  gruntowych moze nie pozwolic na oczyszczalnie. To jest domek letniskowy na sezon czy zamieszkaly caloroczny?

Ps. Mam oczyszczalnie i polecam (warunek - jesli mozna ja zrobic)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad wieloma jeziorami obowiązuje nakaz stosowania szamb szczelnych, aby ich zawartość nie przechodziła do wód gruntowych a z nimi do jeziora.

Wg mnie tylko szambo szczelne - beton lub z tworzywa sztucznego, ale trzeba sprawdzić w warunkach wymogów lokalnych np w gminie.

PS

Mam od nich szambo betonowe 10m3, z resztą wiele osób w mojej okolicy ma też od nich szamba.

Po prostu jest obrotny akwizytor z koparką , biorący od nich zbiorniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.