Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Który piec wybrać Ogniwo, Defro, Sas


Chasim

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.

Mam dylemat odnośnie wyboru kotła. Generalnie byłem zdecydowany na Defro Sigma E 12 lub 16kw (zastanawiam się czy klasa spalania C a B ma znaczenie?). Jednak wczoraj zobaczyłem Ogniwo eko plus 20. Z opisu wydaje się lepszy niż Defro - elementy żeliwne, sterownik z dostępem do internetu w standardzie czujniki temperatury itp. Jednak nie znam się na piecach i czekam na opinie. 

A może warto dołożyć i kupić Sas efekt 17?

Dom nowo budowany ocieplony będzie 15cm grafitem, 180m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie mają 5 klasę z tym że wg producentów to już kw to co firma to inne. 

W grę wchodzi: 

Defro Sigma E 12/16kw nie wiem który bardziej będzie odpowiadał w tych 180m2 garaż dwustanowiskowy + grzanie wody.

Ogniwo Eko Plus M ale wg producenta niby to na taki metraż 14 będzie mało musiałbym kupić 20 kw ale to wydaje mi się przesada...

Sas efekt 17kw również wydaje mi się za duży.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótko mówiąc Skam-PV 13 lub RBR-K 12 tu spokojnie wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tych kotłów węglowych  jest dużo więcej niż tylko Ogniwo,  Skam,  RBR, Defro, Sas, np. Rakoczy

Cortina Carbo   14kW  z płynną modulacją w zakresie od 4.1 do 14.7kW, Seko MAXX LE 14 z automatycznym mechanizmem czyszczenia wymiennika i wywala popiół do wora, i wiele innych kotłów, które spalą podobną ilość ekogrochu w sezonie grzewczym .

Tylko czy Ty chcesz tego węgla, tej zabawy,  tego kurzu, po roku czy dwóch latach palenia, trudno zezłomować drogi prawie nowy kocioł. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.