Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Hef -Defro-Sas-Ogniwo


karolina7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich.

Chcialbym zmienic kociolek i prawde mowiac nie moge sie zdecydowac ktory wybrac,wiec prosze o porade.Nie moge sie zdecydowac gdyz znam je jedynie z opisu producenta .Oto moje typy:

 

HEF uniwers. 18 kW

DEFRO OPTIMA 18kW

SAS NWG18 kW

OGNIWO BIECZ S6WC-20kW

 

Potrzebuje kotla o mocy~20 kW do palenia weglem i w miare mozliwosci niezbyt uciazliwego w eksploatacji.Pierwsze 3 kotly sa dolnego spalania z tym, ze HEF ma mozliwosc przestawienia na gorne,ma rowniez ruszta zeliwne ruchome (brak wodnego).Zarowno HEF i DEFRO i SAS sa podobnej budowy-3 pionowe ciagi-czyszczone z gory.Najlatwiejszy w czyszczeniu wydaje sie byc OGNIWO-tyle,ze to gorniak .Komin u mnie jest 14x27x10m.,inst.grawit.,grz.zeliwne.Zdecydowalem sie na sterowanie poprzez miarkownik chociaz nie wykluczam drozszego rozwiazania-sterownik z wentylatorem i tutaj pytanie czy sterownik GECO G-406-P03 jest dobry dla kotla z dolnym spalaniem na wegiel orzech,czy tez szkoda przeplacac i pozostac przy miarkowniku.Dzieki za wszystkie opinie i uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno tutaj cokolwiek doradzać bo chyba nikt ich wszystkich nie miał i trudno porównać. Ja miałem hef z dolnym spalaniem i służył mi 15 lat. Wymieniłem na podajnikowy kocioł bo jestem za leniwy ale stary do końca służył mi wiernie i mogę taki kociołek każdemu polecić. Podstawowym paliwem do takiego kotła jest groszek( nie mylić z ekogroszkiem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich.

Chcialbym zmienic kociolek i prawde mowiac nie moge sie zdecydowac ktory wybrac,wiec prosze o porade.Nie moge sie zdecydowac gdyz znam je jedynie z opisu producenta .Oto moje typy:

 

HEF uniwers. 18 kW

DEFRO OPTIMA 18kW

SAS NWG18 kW

OGNIWO BIECZ S6WC-20kW

 

Potrzebuje kotla o mocy~20 kW do palenia weglem i w miare mozliwosci niezbyt uciazliwego w eksploatacji.Pierwsze 3 kotly sa dolnego spalania z tym, ze HEF ma mozliwosc przestawienia na gorne,ma rowniez ruszta zeliwne ruchome (brak wodnego).Zarowno HEF i DEFRO i SAS sa podobnej budowy-3 pionowe ciagi-czyszczone z gory.Najlatwiejszy w czyszczeniu wydaje sie byc OGNIWO-tyle,ze to gorniak .Komin u mnie jest 14x27x10m.,inst.grawit.,grz.zeliwne.Zdecydowalem sie na sterowanie poprzez miarkownik chociaz nie wykluczam drozszego rozwiazania-sterownik z wentylatorem i tutaj pytanie czy sterownik GECO G-406-P03 jest dobry dla kotla z dolnym spalaniem na wegiel orzech,czy tez szkoda przeplacac i pozostac przy miarkowniku.Dzieki za wszystkie opinie i uwagi.

 

 

Witam

Ja użytkuję kocioł firmy HEF z dodatkowym paleniskiem i muszę powiedzieć, że jestem z niego bardzo zadowolony, Jeśli się dobierze dobry kocioł i zrobi się równie dobrą instalację to wszystko chodzi bardzo sprawnie. Ten kocioł typu Uniwersalny jest kotłem z dodatkowym spalaniem w którym nie bierze udziału sterownik w trybie automatu. Kiedy się pali na dodatkowym palenisku to jak się ma sterownik Compit R510 (taki ja mam) to pozwala na załączenie pomp c.o. i .c.w.u. natomiast regulacja powietrzem odbywa się tylko za pomocą otworu w dolnych drzwiczkach, więc w tym przypadku wentylator nie działa.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.