Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Prośba O Sprawdzenie Poprawności Schamatu


Leszek85

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Chciałbym się zapytać czy poniższy schemat podłączenia ma prawo zadziałać czy może potrzeba Zbiornik C.W.U zasilić oddzielnie pompą z kolektora ?

 

post-79013-0-97827800-1525093783_thumb.png

 

Rysunek mało profesjonalny, ale mam nadzieje że oddaje myśl.

 

Pozdrawiam

Leszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co należało by dodać/zmienić aby miało to ręce i nogi ?

Wiem że kombinuje jak łysy koń...  ale nie chcę wydawać pieniędzy na podzespoły które nie muszą wchodzić w skład poprawnie działającej instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież dostałeś w poście kolegi @odpowietrznika prawidłowy , gotowy schemat tego co potrzebujesz  - i co ?

Uważasz że jeszcze coś wymyślisz?

Na pewno nie!

 

PS

Może pokaż co na  tym schemacie jest zbędne?

Minimalista się znalazł - kolejny w tym tygodniu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Kolego,

Jeśli nie jesteś w stanie mi pomóc to proszę o powstrzymanie swoich zbędnych wypowiedzi. Chyba że jest to twój sposób na życie ( wciskanie swoich 5 groszy nie tam gdzie trzeba). Mam nadzieje że twoja ranga "Doświadczony Forumowicz" nie wzięła się jedynie z udzielania takich odpowiedzi. Uważam że spokojnie można by wyeliminować pompę na boilej CWU i podłączyć go szeregowo przed sprzęgłem

o tak

image.png.2dbc6031175fe56d453d0de970dc74f4.png

I już mam przyoszczędzone 500 zł bez utraty funkcjonalności oraz bezpieczeństwa użytkowania sytemu.

Jednak wiem że znajdują się na tym forum osoby z wiedzą i doświadczeniem wybiegającym poza obręb jedynie uszczypliwych bezwartościowych komentarzy którzy są w stanie mi pomóc uprościć schemat.Zaproponować tańsze rozwiązanie bądź doradzić inną konfigurację. I takich właśnie osób poszukuje z góry dziękuj za wszelką pomoc,sugestie.

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.