Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Immergas Nike 21 Maior S - Odcina Gaz Po Kilku Minutach


zinq

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Posiadam kocioł gazowy Immergas nike 21 maior s, problemem jest fakt iż po uruchomieniu działa prawidłowo przez chwilę.

Dokładnie jego praca trwa oko 10 minut, między czasie zawór gazowy działa coraz głośniej aż odcina dopływ gazu co skutkuje błędem.

Piec był użytkowany ok dwa tygodnie, 1 dzień po zainstalowaniu i wykonaniu próby, i po 25 latach gdy budowa została ukończona również do próby i ogrzewania przez parę dni, piec został wyczyszczony, nie widać żadnych śladów uszkodzeń, problemem mógł być fakt iż w kotłowni było dużo kurzu ale obecnie piec jest wyczyszczony i wygląda jak nowy.

Dźwięk buczenia wyraźnie dochodzi z zaworu gazowego i nasila się z każą minutą. Wyłączeniu z sieci i ponowny podłączeniu nadal nie daje się uruchomić, wystarczy poczekać ok 30 minut i można go uruchomić ale problem powraca.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To byłabyu ciekawostka na skalę światową - kocioł 25lat  nie używany i ma działać perfekt po odkurzeniu.

Szukaj serwisu, pewnie jest coś z automatem gazowym lub termoparą

 

PS

Kotła o takim oznaczeniu nie ma w zestawieniu produktów producenta., więc nawet trudno instrukcję ściągać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To byłabyu ciekawostka na skalę światową - kocioł 25lat  nie używany i ma działać perfekt po odkurzeniu.

Szukaj serwisu, pewnie jest coś z automatem gazowym lub termoparą

 

PS

Kotła o takim oznaczeniu nie ma w zestawieniu produktów producenta., więc nawet trudno instrukcję ściągać.

Kocioł działał bezbłędnie przez tydzień aż do momentu gdy wykonywałem porządki i zakurzyłem pomieszczenie, po tym używałem pieca węglowego przez tydzień dla porównania kosztów.

Instrukcję posiadam a naprawa przez serwisanta nie wchodzi w rachubę, jedynie wizyta serwisanta będzie niezbędna ale przy zakupie nowego kotła obecnego wartość na rynku wtórnym wynosi mniej jak wizyta serwisanta.

 

Wygląda na to jak by po czasie spadło napięcie na elektrozawór.

post-78631-0-55827800-1521754453_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podałeś w pierwszym poście złe oznaczenie kotła, ponadto rok produkcji jest 1999 , czyli kocioł ma tak naprawdę

29 lat - czyli nówka sztuka nie śmigany.

 

To już sam musisz zadecydować co z nim.

Moim zdaniem trzeba sprawdzić zasilanie zaworu gazowego i zmiany napięcia na tym zasilaniu.

Jest też zabezpieczenie przed zanikiem ciągu i elektroda kontrolna płomienia - to trzeba posprawdzać.

Właściwie te czynności powinny być przeprowadzane co roku - patrz instrukcja tego kotła, 

Mogą nie pokazywać / wskazywać właściwych temperatur stare czujniki temperatur.

 

Nie wiesz na 100% że to problem tylko z kurzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój błąd, date z pamięci napisałem, tradycyjny - węglowy tyle ma gazowy trochę jak widać więcej.

 

Dom przez tyle lat stał niezamieszkały i taki zakupiłem więc wszystko możliwe, co do kurzu to też może być przypadek. Tak jak piszesz to sprawdzę też, pomyślałem aby sprawdzić jakie napięcie trafia na zawór ponieważ to buczenie może wskazywać zbyt niskie napięcie.

 

Gdy coś więcej będę wiedział to napiszę, dzięki za wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba nie w elektryce problem ale sam węzeł jest do wymiany albo przynajmniej jego membrana . Jak nie ma części zamiennych to dał bym sobie z nim spokój dla własnego bezpieczeństwa . Takie zabytki chodziły po 1,5 stówy całe kompletne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak elektronika to obstawiam kondensatory  elektrolityczne bo ich żywotność to ok 10 lat . Nudna  robota je wymieniać ale koszt z kolei śmieszny. Może być że wibracja jest na wskutek braku stabilizacji napięcia i zawór zaczął działać jak dzwonek ale to by nie tłumaczyło wyłączania kotła . Pozostała elektronika raczej na upływ czasu jest nieczuła poza kondziołkami .

 

Znalazłem coś takiego może to coś podpowie 

https://www.olx.pl/oferta/immergas-nike-eolo-mini-zeus-star-plyta-glowna-sterownik-CID628-IDdtVIT.html#e1711fec88

 

Sambor ale ceny jak na taki zabytek -czy warto ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zabawa dla amatora dobrze znającego się na kotłach gazowych na dodatek z uprawnieniami E grupy 3 i czujnikiem gazu na wypadek złego montażu.

Objawy powstały wg właściciela po dużym zakurzeniu kotła - może coś przywarło, zwarło  albo się uszkodziło podczas czyszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witajcie, 

 

Już myślałem że zapomnę o problemach z piecem i teraz znów problem wrócił. Podczas uruchamiania gdy w kotle zapali się gaz iskrownik nadal pracuje i po chwile odcina dopływ gazu, wygląda na to że nie wykrył płomienia. Co może być powodem ? Prawie wszystkie czujniki ( ciągu, przepływu wody, temperatury )  sprawdziłem i działają, pozostaje płyta która wstępnie wygląda na OK.

Wyczyszczę elektrodę jonizującą może to pomoże ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.