Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piec Na Zrębki I Trocinę


bycho

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich mam pytanie czy ktoś z kolegów pali zrębkami lub trociną ,poszukuję rozwiązania typu AZSO Hajnówka tylko w tańszym wykonaniu a więc przedpalenisko ślimak i duży zasobnik na opał a może ktoś ma namiary na jakiegoś rzemieślnika który produkuje podobne urządzenia.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

U mnie w mieście jest producent zdecydowanie tańszy od Hamechu.... firma Kon Met miejscowość Końskie woj świętokrzyskie życzliwi i stosunkowo rzetelni. Szukaj na allegro sporo tego jest w obiegu wtórnym trafiają się samoróbki precyzyjnie wykonane. Pozdrawiam

 

PS: A jak nic nie znajdziesz to pospawaj sam. Koszt około 2,3 - 3 tyś.

 

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja znowu w kwestii organizacyjnej. Proszę przynajmniej pobieżnie zapoznać się z zasadami forum, z dostępnymi forami itp... Zadanie tego pytania w forum Instalacje CO jest chyba najmniej trafionym wyborem.

 

Przeniesiono...

  • Nie zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

U mnie w mieście jest producent zdecydowanie tańszy od Hamechu.... firma Kon Met miejscowość Końskie woj świętokrzyskie życzliwi i stosunkowo rzetelni. Szukaj na allegro sporo tego jest w obiegu wtórnym trafiają się samoróbki precyzyjnie wykonane. Pozdrawiam

 

PS: A jak nic nie znajdziesz to pospawaj sam. Koszt około 2,3 - 3 tyś.

 

Tomasz

Dziękuję za odpowiedż z ofertą KONMETU już się zapoznałem ale to też duże pieniądze szukam czegoś tańszego jak to określiłeś samoróbki albo czegoś z odsysku może to być jakieś inne rozwiązanie któro umożliwi spalanie zrębek obecnie spalam to w piecu dolnego spalania,ale moje wizyty w kotłowni są zbyt częste co 2 godziny.Plusem jest to że opał jest za darmo.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Aja chętnie odświeżę ten temat bo jestem zainteresowany sposobami spalania odpadów w postaci trocin jak i zrębków oraz drobnych kawałków drewna (sosna) . A mianowicie rocznie pozostaje mi około 100-150 m3 trocin pomieszanych z kawałkami drewna w postaci klinów powstałych przy ostrzeniu palików do melioracji . Do tej pory niemal darmo oddawałem te odpady , a od niedawna gdy zakupiłem dom i jestem w trakcie instalacji nowego CO stoję przed dylematem zakupu nowego kotła , który to ma zasilić ok 200 m2 domu oraz ok 80 m2 pomieszczeń socjalnych .

Dom jest starego budownictwa cegła nie ocieplony (jak na razie ) okna plastik , kotłownia poza budynkiem mieszkalnym w odległości ok 10 m . Instalacja puszczona ziemią do budynku w miarę dobrze zaizolowana . Dom co prawda nie zamieszkały (na razie ) ale muszę go ogrzewac aby nie niszczał a mam go naprzeciw mego (po drugiej stronie ulicy ) tak że dokładanie nie będzie stanowiło jakiegoś większego problemu . Po wielu godzinach czytania i szukania po necie chcę zamontować tam kocioł KWKD 22 KW . Ale przed zakupem chcę jeszcze zapytać czy waszym zdaniem będzie to odpowiedni kocioł do ogrzania tego domu i przede wszystkim czy będzie sie nadawał do wymienionego wcześniej opału ?

Myślałem też nad jakimś kotłem z podajnikiem ale raczej chyba bym musiał jeszcze przy takim kotle zainwestować w jakiś rozdrabniacz do tych klinów bo chyba inaczej nie dało by sie tym palić .

Może ktoś ma jeszcze inne pomysły jak wykorzystać taki opał bo szkoda go chyba rozdawać za pół darmo a myślę że te 100-150 m3 powinno wystarczyć na sezon na ogrzanie takiego budynku .

Z góry dziękuję za zainteresowanie tym tematem i wasze odpowiedzi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kliny to są około 10-15 cm długości no i 3-6 cm grube . Powstają przy ostrzeniu palików czyli Kołków sosnowych o średnicach od 2 do 14 cm . Myślałem o podajniku ale raczej żaden nie da rady takim odpadom . Brałem też pod uwagę jakiś rozdrabniacz czy rębak aby to wszystko razem przepuścić i mniej więcej ujednolicić do wielkości zrębki . Tylko w tym wszystkim z odpadów opałowych zostaje mi też ok 50-100 mp drewna opałowego i raczej tego w piecu z podajnikiem a raczej palnikiem nie spalę . Sam nie wiem już jaka opcję wybrać i dlatego właśnie tu piszę o poradę , bo może ktoś z was przerabiał już podobny temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie oczko jest za małe . Hajnówka podaje 30x30 i tak na pewno przejdzie . Co do klinów . Osobiście uważam że podczas napełniania zasobnika trociną można je odrzucić . Przydadzą się podczas palenia późną wiosną i wczesną jesienią tradycyjnie w piecu , gdy podajnik jeszcze nie będzie pracował . U mnie podajnik pracuje tylko w okresie zimowym - na więcej brak zrębki , trociny , wierzby i tym podobnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

jeśli chcesz dobry kocioł na zrębki i trocinę polecam CHT Cichewicz - FUTURA BIO - kocioł zaprojektowany oryginalnie w Szwecji i z tego co wiem, sprzedawany głównie tam i w Niemczech. Ma najlepiej opracowany system podawania paliwa na rynku - kontrukcje Hajnówki powodują ,że paliwo się zawiesza i nie opróźnia się cały kosz zasypowy z paliwa. Co więcej grozi to cofnięciem płomienia. Futura BIO - naprawdę jest sprawdzona, wiele ich ogrzewa pensjonaty i hotele na Mazurach , gdzie zrębka to popularne paliwo. Na stronie producenta masz objekty referencyjne .

 

Co do typu kotła, to tylko z podajnikiem i odpowiednim palnikiem spowoduje, że będziesz miał komfort i oszczędność z użytkowania. Każdy zasypowy kocioł bedzie wymagał praktycznie STAŁEGO dozoru z twojej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

[quote name='tomek0267' we wszystkich instytutach nie wymyslili a polak w garazu wymyslil w moim regionie (podkarpackie) jest taki patent prosty ze az zal jatez go pospawalem w piecu np jaki ja mam seko gornego spalania wycinasz z boku(popielniku) pieca dziure u mnie ok 12x40 jakby tu dalej wytlumaczyc koncepcje:stawiasz obok zbiornik np50x40x130 (prostokatna rura)udolu tej rury palenisko jak w zwyklym piecu polaczone z oryginalnym piecem (popielnikiem zeby gorace powietrze ruszt wodny ogrzewalo)rura 12x40x12(wys,szer,dł) wale w to wszystke trociny suche mokre z kawalkami drewna kory itd (w rozsadnych granicach jak drewno bedzie zbyt duze to sie po prostu zawiesi)bo nie mam w tym niczego ni slimaka ni nadmuchu pale tez czyms takim jak ty teraz jak bym robil to tylko kupic uzywany piec gornego obciac wszystko nad paleniskiem u gory(tylko palenisko zeby bylo oblane woda) dospawac zbiornik u gory, zalozyc najtanszy wiatraczek (na trociny spod tasmowki)iheja jak spawalem pare lat temu nie bylo takich mozliwosci i mam to wszystko ze zwyklej blachy wiec grzeje mi pieronsko kotlownie no ale za to dom 180 metrow firanki sie ruszaja takie okna nie ocieplony a jakos opalam.Po prostu piec dolnego spalania tyle ze naraz wrzucasz pol metra szesciennego.A w piecu fabrycznym mozesz palic normalnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.