Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż Kotła A Jego Gwarancja.


czorny27

Rekomendowane odpowiedzi

Czuje ze zostane zlinczowany za to głupie pytanie. Albo słabo szukałem albo nie ma.

Czy aby kocioł zachował swoją gwarancję musi go przyłączyć fachman lub firma zlecona przez producenta kotła bądź też inna niezależna firma z uprawnieniem?

Czy można to we własnym zakresie wpiąć w instalację?

 

 

 

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie zależy od zapisów w karcie gwarancyjnej konkretnego kotła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie gwarancja...

Producent kotła Viadrus model U32 taki mi chodzi po głowie

Ale jak czytam pdf z instrukcją obsługi,montażem i warunkami gwarancji to masakra jakaś..

 

Nie będę zakładał niego tematu dopytam tutaj .

Jaka jest żywotność w kotłach tych kształtek szmotowych?

Gdzieś na 4um wyczytałem że np defro i MPM troszkę dostają jakościowo i lubią pękać te szamotki.

Czy to prawda??

Może ktoś z użytkowników się wypowie

 

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wepchane za cisna to pękają.

U mnie (nie MPM) kształtki szamotowe mają temperature jak w hucie i nic się z nimi nie dziej no moża poza przyrastaniem żużla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yhymmm bo nie chciałbym wydać na kocioł 7kola a któreś ksztaltki rozsypia się i piec na smietnik.

Jeżeli to część wymienna wogole do kupienia u viadrusa osobno to pewnie koszt nie mały.

Wolę wiedzieć na zaś zanim kupię i odpukać będę żygal i płacił...

 

 

 

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość witek1234

Kształtki w tym kotle są o dużym profilowaniu . Nie wydaje mi się aby były jakoś szczególnie masywne a więc i po jakimś czasie eksploatacji będą pękać. Zapytaj sprzedawcę lub wytwórcę o możliwość wymiany i koszt. Te wkładki mają zazwyczaj zaporową cenę i ciągłe ich wymienianie po gwarancji będzie sporo kosztować, warto wziąć to pod uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można to we własnym zakresie wpiąć w instalację?

 

Warunkiem gwarancyjnym jest tak naprawdę montaż kotła zgodnie ze wskazaną w DTR normą oraz stosowanie się do wytycznych użytkowania. Kto dokonuje montażu, to rzecz wtórna i nie może być podstawą do odrzucenia gwarancji jeśli instalator nie ma "uprawnień".  Jak producent powie Ci, że przyczyną awarii kotła był brak "pieczątki" i nie wskaże żadnego uchybienia w montażu lub eksploatacji, to z takim argumentem do sądu raczej nie pójdzie.

Mówię oczywiście o ustawowym okresie gwarancyjnym dwóch lat. Gwarancje przedłużone, to już dowolnymi warunkami mogą być obstawione (płatne przeglądy, płatne odbiory i uruchomienia itp.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie osiwieje zaraz..

Rozmawiałem z viadrusem

Koszt kształtek ceramicznych komplet 500 zł. Podobno miały być zastepowane płytami zeliwnymi.

Gdyby to ode mnie zależało nie bralbym kotla w 5 klasie aż tak droga częścią którą może popekac wypaść lub Ci kolwiek.

Walniesz raz drugi pogrzebaczem i po ceramice masakra.

To że pęknie podobno nie ma wpływu na pracę.

Gdyby ode mnie zależało wziął bym inny kociał bez udziwnien Ale w domu mnie cisną a bo ustawa a bo trzeba wymienić do którego roku na takie itp.

Nie wiem kurde co robić.

 

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość witek1234

Sam widzisz że idą ciemnymi ścieżkami, mówią że mieli zastępować żeliwnymi wkładkami więc z tym pękaniem jest coś na rzeczy.Ale nie zmieniają bo albo trudny profil odlewu albo liczą na łatwy zarobek. Jeśli pęknie to mówią że to nie ma wpływu na spalanie, ale co będzie jak się rozsypie? Będzie trzeba kupić nową , oby jedną bo możliwa jest opcja że wyłącznie cały komplet. Takich wątpliwości będzie sporo, jak jest naprawdę, dowiesz się gdy już kupisz i staniesz przed problemem tylko że wtedy najczęściej olewka.

Jeśli to Twój wymarzony kocioł to kupuj. Jak masz wątpliwości , dobrze przemyśl za i przeciw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jeden z konsultantów wiadrusa tak mowil dzwoniłem do drugiego na woj.lodzkie nic takiego nie slyszal ciort wie.

Z jednym rozmawiałem pytałem o koszt tej ceramiki mówi tanie gadam z drugim mówi 500 kto mówi prawdę.

Wiesz czy wymarzony kocioł to nie bardzo szczerze wolalbym z podajnikiem Ale nie mam warunków na taki.

Nie chciałbym inwestować w kocioł tysi i później regularnie po 500.

A dopytam się czy U24 też posiada taka ceramikę?

 

 

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość witek1234

Nie, ale aby super się w nim spalalo tzn. bez atrakcji typu zawieszanie węgla o wyższej kaloryczności, dymienie, przeróbka czyli mała zabawa z szamotem jest niezbędna . Mikesz62 tak usprawnial U 24 i obecnie chwali sobie. Porozmawiaj z nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.