Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Agroplon - Ekogroszek Wesoła 28Mj


Kozak71

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Odnośnie wesołej to kaloryczność ok, popiół to już gorzej pezewaga spiekow nad pyłkiem.Doskonale dobija do zadanej faktycznie mocny,płomień niższy niż w innych eko ale rzekomo to nie węgiel plomieniowy bardziej koksujacy,przykladowe moje ustawienia dla kotla 19kw na 180m2, 4s podawanie przerwa 50 nadmuch 15%. Spalanie dobowe 15kg,na innych ekogroszkach 20kg-25kg.Podsumowując dobre mocne eko ale trudne w spalaniu ze wzgledu na spiekanie raz na dzień trzeba ruszyc palenisko i popiół daleki od ideału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Także posiadam ekogroszek Wesoła.

Moje ustawienia to 5/60 nadmuch 20% przesłona otwarta na jakieś 2 cm, podtrzymanie 5/20minut nadmuch 30%.

Ile odsunieta masz przeslone na wentylatorze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przesłonę mam idealnie 1 cm mierzone suwmiarką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Latem zakupiłem 2 palety.Pierwsza paliła się dobrze. Co do drugiej -katastrofa . Nie chodzi o kaloryczność. Tej nie odczułem. Ale o zawartość. W ciągu 2 tygodni zerwało mi zawleczkę w podajniku. x 2. Wygaszanie, wybieranie, czyszczenie .Rozpalanie. W następnym tygodniu znowu .Wybieram węgiel ze ślimaka, widzę drut .Stalowy, 3-4 mm gr .,długości ok 30 cm . Blokował ślimaka .Teraz boję się wsypywać dalej .Może moja wina .Powinienem przesiewać każdy worek ?.Ale w związku z dużą ilością miału (?) za dużo kurzu .Drut firmie do wglądu .Inne zawalidrogi raczej nie. Udowodnić też im niczego nie mogę .Ale NIE POLECAM. ODRADZAM .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.