Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sas Uwt 14Kw I Kilka Pytań


lukiman

Rekomendowane odpowiedzi

Mam kilka pytań co do sas uwt ze sterownikiem st 850. Sterownik pracuje w trybie PID.

 

Mianowicie:

 

1 Aktualnie palę miałem z kopalni Mysłowice typ 32. I mam problem bo w trybie rozpalanie piec nie osiąga zadanych 55 stopni ale zawsze osiąga 45 i koniec. Potem przechodzi w tryb pracy i po 2 godzinach dopiero osiąga zadane 55 stopni. I temperatura oscyluje od 48 do 55. Wcześniej jak paliłem ekogroszkiem to piec osiągał idealnie 55 stopni i pieknie oscylował od 53 do 58 stopni. A w wypadku miału niestety są problemy. W sterowniku zmieniłem też rodzaj paliwa na miał.

 

I kolejne pytanie:

 

2 Kratka dolnych drzwiczek jest jakaś do niczego. Wczoraj jak paliłem miałem to rozgrzała się do białości, a dziś widzę że część kratki zwyczajnie się stopiła... Co jest nie tak!!??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad1. Mial pali się powoli, do tego ma mniejszą kaloryczność z tad te różnice w temp. Ogólnie kociol do miału dobiera się inaczej. Pozostaje mieszać z weglem wtedy problem zniknie. Pozatym sprawdź drożność kanałów napowietrzajacych te z boku ścian oraz jeśli dmuchawa nie jest nowa proponuję wyczyścić łopatki wentylatora z kurzu to też wpływa na siłę nadmuchu.

Ad.2 w tych kotłach to norma ,ta kratka to ruszt pionowy ktory niema w tym kotle chłodzenia i tak się potrafi znieksztalcic,proponuję kupić płytkę szamotowa za 3 zl i kłaść przed kratkę i problem zniknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pierwszej sprawy to nasmarowałem klapkę tą przy nadmuchu bo się zacinała i otwierała dopiero około 30-40% nadmuchu i jest o niebo lepiej. Teraz reaguje już na 5%. Wczoraj przy pełnym zasypie piec osiągną spokojnie 55 stopni. A jak już się dobrze układ rozgrzał to aż 63 czasem osiągał. I przełączał się w tryb nadzór. Pełny zasyp palił się 12 godzin ale dom jest grzany dopiero od tygodnia więc i opału idzie więcej. Dom porządnie ocieplony 15cm grafitowego styrona elewacji, strop 15cm też grafitowego styro, strych nie ogrzewany a dach ocieplony 18cm piany, okna trzyszybowe i posadzka na 10cm styroduru grafitowego.

 

Co do drugiej sprawy to spróbuję tą kratkę zareklamować bo kocioł ma dopiero 4 miesiące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam i jak kratka zareklamowana. Ta kratka to chyba wada fabryczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Mam pytanie do urzytkownikow uwt z zaworem czterodrogowym automatycznym jaka temeperature ustawiacie na zadana a jaka na grzejniki ja mam u siebie zadana piec 65 na zaworze 55 powrót po 2 godzinach 50~53 pomkną villo i tu moje pytanie jaki bieg najlepiej ustawić zeby po załadunku 20 kg węgla paliło sie jak najdłużej. Pale od góry.

image.jpg

image.jpg

image.jpg

8130B634-A604-40EC-B4A0-2EBCF8C5B959.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.