Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kilka pytań o Sas Bio Compact


pawelsko1

Rekomendowane odpowiedzi

W tej chwili posiadam Sas Multi na eko groszek, zamiaruje w lecie zamianę na Sas Bio Compact.

Proszę o wyjaśnienie mi dwóch kwestii.

1 - W trybie lato na ekogroszku kocioł cały czas "ogrzewa siebie" utrzymując tem zadaną , a kiedy otrzyma sygnał ogrzewa CWU. Jak to jest w przypadku pelletu ? Czy jeśli mamy ustawione że wodę ma podgrzac raz na dobę o godz np 19.00 to on się wtedy zacznie rozpalać od "zera" podgrzeje CWU do zadanej i się wyłaczy . 

Czy też chodzi sobie w potrzymaniu jak ten na groszek?

2 - Modulacja kotła... jeżeli ustawiony mamy współczynnik mocy kotła na 100% to rozmumiem że kocioł będzie pracował  max mocą (tutaj 10 kW). I teraz pytanie  kiedy mam (mogę?) tą moc obniżyć , od czego to zależy , na ile mogę zajść najniżej? 

Dzięki za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. w zależności od sterownika można "grzac" wodę od harmonogramu, z priorytetem, czy łącznie z  "grzaniem " CO

2. Można moc obniżyć, jest to zależne od ciebie, obniżasz kiedy potrzebujesz, ile najniżej , to wynika z konstrukcji palnika, jego mocy i sterownika, najczęściej 4-5 KW.

Poczytaj instrukcję od sterownika, kotła itp  i poszukaj użytkowników takich kotłów na forum, bo raczej nikt ci tutaj elaboratów nie będzie pisał, tak że szukaj czytaj itp, powodzenia ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.