Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Witkowski Ekw-Raps Ii Lux Problem Z Spalaniem Pomocyyyyy


max199124

Rekomendowane odpowiedzi

Witam na początku tego roku zakupiłem piec EKW-RAPS II w wersji lux TLOKOWIEC !! bo niestety stary wybuchl w powietrze  z polowa kotlowni ;/ jestem nowa osoba na forum wiec chetnie sie dowiem dobrych porad. 

sterownik :  Timel SKZP-02 Z PANELEM pokojowym 

Pompa Grundfos Magma 3 25-100

  zawór 4d afriso z silownikiem  wszystkie czujniki zakupilem do pieca jakie byly mozliwe  

Teraz zacznijmy od problemow podkreslmy piec znajduje sie od poza domem okolo 8 m rura okolo 1,5 m pod ziemnia zabezpieczona  gabka wata szklana otulona porzadnie 

Problem z piecem jest taki duze spalanie mialu <okolo 40kg na dobe>  nie wiem jak ustawic mieszacz aby reagowal szybciej  ze spalaniem mialu `<MIAŁ PŁOMYKOWY>doszlem do ładu dopala sie bdb 

nadmuch mam ustawiony na 35%<powietrze min 10% mocy -15% powietrze max 100% mocy 35% dodmuch gdy podaje 5 

podajnik 0,30kg 

paliwo 24,8 korekta dawki -12% 

modulacja  min moc kotla 10% max moc kotla 100% 

max czas przekroczenia t 15  czuwaniee 20  czas nadmuchu 15  powietrze 30%  podaj paliwo co 3 

funkcja opcje nie wiem o co tu choodzi zbytnio jesli mozna prosze o wytlumaczenie 

czas wygaszania 180  czujnik pokrywy 0???????  czysc palnik co (min) 140  czas czyszczenia (s) 20 

Pompa co  zalaczenie 43stopnie 

stale wl gdy mieszacz 0 

A teraz do mieszacza 

co mieszacza 

T.zadana 55  t.min 30  T.max50 

mieszacz aktywny 1  zamknij gdy pompa wylaczona 0 

czas otwierania 120  wzmocnienie 10  min otwarcie 25%  max otwarcie 100%  czas stabilizacji 20 

OCHRONA powrotu wlaczona 40stopni 

a spaliny ustawione na 230stopni 

reg zewnetrzny aktywny jest wlaczony 

moze ktos mi wyjasnic jak to ustawic aby wszystko bylo dobrze 

na podlogowce mam zalozone zawory RTL  BOJLER jest wpiety w uklad I jest skrecony na minimum  w domu ustawiona temperatura 20,5  w nocy 19  pompa ustawiona na 60% stale cisnienie  na kotle mam ustawione 70stopni jesli moge bardzo prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki miał kaloryczność .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł nowy, pewnikiem jest na gwarancji. 

Proponuję wykonać telefon do producenta lub jego serwisu, podać dane dotyczące instalacji i poprosić o podanie nastawów. 

 To będzie chyba najbardziej właściwe podejście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Instrukcji obsługi każda funkcja jest opisana, poczytaj na spokojnie, ze zrozumieniem, będąc przy sterowniku i na bieżąco wchodząc w funkcje o których czytasz, a zobaczysz, że obsługa tego sterownika stanie się intuicyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł nowy, pewnikiem jest na gwarancji. 

Proponuję wykonać telefon do producenta lub jego serwisu, podać dane dotyczące instalacji i poprosić o podanie nastawów. 

 To będzie chyba najbardziej właściwe podejście

mowiac uczciwie dzwonilem do Pana witkowskiego on sie tlumaczy opalem ze opal  to podstawa ok rozumiem to i nie przecze lecz przy jego ustawieniach mieszacza mialem calkiem zimno w domu jak to u was wygladaja parametry ustawienia mieszacza czy ktos z was ma taki sterownik timela ?? lub podobny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam na początku tego roku zakupiłem piec EKW-RAPS II w wersji lux TLOKOWIEC !! bo niestety stary wybuchl w powietrze  z polowa kotlowni ;/ jestem nowa osoba na forum wiec chetnie sie dowiem dobrych porad. 

sterownik :  Timel SKZP-02 Z PANELEM pokojowym 

Pompa Grundfos Magma 3 25-100

  zawór 4d afriso z silownikiem  wszystkie czujniki zakupilem do pieca jakie byly mozliwe  

Teraz zacznijmy od problemow podkreslmy piec znajduje sie od poza domem okolo 8 m rura okolo 1,5 m pod ziemnia zabezpieczona  gabka wata szklana otulona porzadnie 

Problem z piecem jest taki duze spalanie mialu <okolo 40kg na dobe>  nie wiem jak ustawic mieszacz aby reagowal szybciej  ze spalaniem mialu `<MIAŁ PŁOMYKOWY>doszlem do ładu dopala sie bdb 

nadmuch mam ustawiony na 35%<powietrze min 10% mocy -15% powietrze max 100% mocy 35% dodmuch gdy podaje 5 

podajnik 0,30kg 

paliwo 24,8 korekta dawki -12% 

modulacja  min moc kotla 10% max moc kotla 100% 

max czas przekroczenia t 15  czuwaniee 20  czas nadmuchu 15  powietrze 30%  podaj paliwo co 3 

funkcja opcje nie wiem o co tu choodzi zbytnio jesli mozna prosze o wytlumaczenie 

czas wygaszania 180  czujnik pokrywy 0???????  czysc palnik co (min) 140  czas czyszczenia (s) 20 

Pompa co  zalaczenie 43stopnie 

stale wl gdy mieszacz 0 

A teraz do mieszacza 

co mieszacza 

T.zadana 55  t.min 30  T.max50 

mieszacz aktywny 1  zamknij gdy pompa wylaczona 0 

czas otwierania 120  wzmocnienie 10  min otwarcie 25%  max otwarcie 100%  czas stabilizacji 20 

OCHRONA powrotu wlaczona 40stopni 

a spaliny ustawione na 230stopni 

reg zewnetrzny aktywny jest wlaczony 

moze ktos mi wyjasnic jak to ustawic aby wszystko bylo dobrze 

na podlogowce mam zalozone zawory RTL  BOJLER jest wpiety w uklad I jest skrecony na minimum  w domu ustawiona temperatura 20,5  w nocy 19  pompa ustawiona na 60% stale cisnienie  na kotle mam ustawione 70stopni jesli moge bardzo prosze o pomoc

Kto w tej dobie pali miałem tym gu,,,,,,em.

Kupiłeś tłoka porażka brak precyzyjnego podawania , by go ustawić to cza duuuuuuuzo czasu.te obniżenie temp. Dzień noc nic nie daje i tak kocioł rano musi gonić do góry by naciągnąć ta 20,5 w sumie mała różnica,

Na forum jest temat Skzp -02 poczytaj .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odkopie troche temat. Gdyby ktos szukal odpowiedzi na temat tlok vs slimak

3 tygodnie temu wymienilismy podajnik w ekw raps plus 28.5kw z tloka, multipal 15-35kw na aprq. Spalanie spadlo z okolo 35kg na 18-24(zaleznie od nastaw, wciaz kombinuje oraz temperatur zewnetrznych)

Paliwo ktore wcześniej stwarzało mnóstwo problemow ze spiekami i niedopalonymi kawalkami, dopala sie teraz bardzo dobrze tylko ze ma duzo popiolu w sobie (juz wymienilem na kgm gold) 

Jesli ktos sie meczy z tlokiem to polecam wymiane na retorte. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.