Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Proszę O Ocenę Ukladu Co, Cwu


navo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich  użytkowników.  Mam  kociołek atmos dc 25, który pracował 17 lat bez bufora na zaworze 4-dożnym. Załączę schemat mojego połączenia poniżej. Teraz mam nowy kociołek atmosa  i chciałbym zmodernizować instalację i dołożyć bufor na razie jeden 1000 l , laddomat.. Moje pytanie czy mogę wykorzystać instalację istniejącą z zaworem 4-drożnym czy założyć zawór 3-drożny?  Czy to co narysowałem jest poprawne. Mam otwarty system i nie wiem czy go zamykać, naczynie wyrównawcze może mi się nie zmieścić w najwyższym punkcie ze względu na rozmiar po dołożeniu bufora. Czy w układzie zamkniętym będzie działać grawitacyjnie kocioł-bufor. Czy kocioł po wygaśnięciu nie wychładza bufora?  Jakie jest lepsze podłączenie bufora czy atmosowskie czy przez bufor? Z góry dziękuję za pomoc .Pozdrawiam

post-66755-0-22282000-1515330474_thumb.jpg

post-66755-0-31135100-1515330483_thumb.jpg

post-66755-0-66828900-1515330499_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sam problem podawałeś tu https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/25520-atmos-dc-25-s-instalacja/

Ilość tematów o tym samym nic ci nie zmieni

Te wszystkie 3 schematy są do kitu.

 

PS

Atmos ma w swoich dokumentacjach też połączenie instalacji przez bufor 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że podawałem wcześnie .Ale nikt nie odpisywał. Dlatego założyłem nowy kolejny temat.Co takiego w tych instalacjach jest złe. Pierwsza instalacja działała przez naście lat ,tak więc nie była chyba taką złą. A trzecia to jest typowa polecana przez atmos zaworem trzydrogowy.A ja tylko się, zapytałem czy nie mogę wykorzystać zaworu czteregowego zamiast trzydrogowego.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.