Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zakup Paneli Z Chin Na Własne Potrzeby-Cło?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Chciałbym kupić panele z Chin- niestety UE nałożyła wysokie cła antydumpingowe. Znajomi kupują na Aliexpres i Chińczycy wysyłają towar z zaniżonymi cenami. Ma ktoś doświadczenie importu paneli tego rejonu świata?

 

Pisałem z jednym dość pewnie wyglądającym dostawca i przy zakupie 50Kw zaproponował cenę 0,32$ za 1W- bardzo atrakcyjnie

 

Można pisać na ogólnym lub na priv.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super cena. I co dalej prześlą jakieś odpady a reklamacji brak i co zaoszczędziłeś!!!! gratuluje!! nie jeden już płacze bo zaoszczędził za 550 zł można kupić w Polsce z gwarancją nówka!!! Trzeba zastanowić sie czy warto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat tutaj jest trochę inaczej kolego- handluje z Chińczykami od paru lat. To są straszne cwaniaki i są fałszywi i wcisną ci bubla. Mimo wszystko można Trafic na dobrego dostawce. Najważniejsze jest wiedzieć jak wybrać, i Trafic na odpowiedniego partnera- nie jedna rzecz wysyłałem do nich na serwis i nie było problemu. Jeśli chodzi o fotowoltaike to zatrudniają w tym przemyśle ponad 1 000 000 ludzi- u nich jest bardzo duże zainteresowanie panelami słonecznymi i autami elektrycznymi. Państwo bardzo mocno wspiera ta branże bo widzi w niej przyszłość. Tak bardzo ze dawali darmowe kredyty i subsydia żeby wykończyć konkurencje z reszty świata ;). Chińczycy montują największe elektrownie słoneczne na całym świecie- wiec technologia musi być na zadowalającym poziomie. Ostatnio oglądałem program, ze prąd wyprodukowany z paneli słonecznych był tańszy niż ten wyprodukowany w Katarze z elektrowni gazowej.

 

 

Nie ma co oczekiwać, ze jakość będzie na najwyższym poziomie, ale stosunek jakość/cena będzie ok. Jest wiele produktów których kupić w Chinach nie można, ale panele słoneczne to nienajgorszy wybór

 

 

Co rozumiesz przez cenę 550zl- ile za Wat? Bardzo mało precyzyjnie określiłeś.

 

 

Mimo wszystko chciałbym unikać offtopa i skupić się na kwestii samego cła.

To nie jest dyskusja na temat tego czy warto! Tomem temat dotyczy samego importu i cła.

 

Proszę również o powstrzymania się od pisania przez firmy instalujące panele słoneczne.

 

 

 

Pozdrawiam kolegę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam obliczenia:

 

 

Dane:

 

Cena zakupu 1W- 0,32$

Cena dolara- 3,55

 

Przyjąłem wartość obliczeń do paneli na dachu o mocy 10KW (10 000W)

 

Cena Paneli=

10 000x0,32= 3200$ za 10Kw

10Kw= 11360PLN

 

 

Koszt przesyłki z odprawa to 2000PLN

Optymistycznie 1500 Paczka Morska 1

 

 

Inwerter do 10KW- ceny wahają się od 6000 do 11000PLN brutto

Optymistycznie 7000

 

 

Listwy montażowe 1500PLN

Pozostałe elementy 1000PLN

Optymistycznie listwy i pozostałe elementy 2000PLN

 

 

Montaz 3000PLN

Optymistycznie 2000PLN

 

 

Bardzo OPTYMISTYCZNIE

- 12 000

- 1 000

- 7 000

- 2 000

- 2 000

= 24 000PLN zwrot po 6 latach i 8miesiącach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0,4€ za wat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0,4€ za wat racja masz Pan taniej o 0,55 nie licząc cla i innych kosztów z Panskiej strony roznicy moze zostac np 0,2zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemcy jak targaja z chin megawaty to rabaty są ogromne i z cłem sobie radza wiec myśle że da sie coś wyszukać byle by gwarancja była.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna sugestia z mojej strony. Wg mnie najlepszym kompromisem, nie brał bym paneli o bardzo dużych gabarytach. Bo sa malo sztywne, ramki są cieńkie powierzchnia szyby duża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 7 miesięcy temu...

Może nie jest to już opłacalne, na OLX panele brukbetu 360Wp były za 720 zł. oczywiście nowe, wychodzi 2 zł. za wat a Chińskie 1,5 tak jak w pierszym poście podaje autor lecz czy cena zawiera transport, cło i Vat?

Nie neguję Chińczyków gdyż Yingli solar zwiększyło wydajność i ich poli mają większą sprawność niż nasze mono.

Karol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

OMG, google nie masz, może jeszcze wpisać za ciebie "BRUKBET ogniwa"!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na olx, a to nie wiedziałem że to wyszukiwarka :)))

 

brukbet.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio coś czytałem że zniesione zostały cła antydumpingowe na fotowoltaikę. Ciekawe czy indywidualny import jest opłacalny obecnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.