Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Rynnowy Ekonomia Co To Znaczy


Gość berthold61

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Wegiel tez nie wiadomo czy nie pójdzie w górę tak samo prąd czy gaz. Jak nie masz jak przerobić szukaj kipiego i temat zakonczony bo kupisz gniota z aledrogo i bedziesz sie męczył parę ładnych lat.

Gość berthold61
Opublikowano

No niestety ceglany , wychodzi na to że robić komin nie wiem pewnie z 5 tys do tego kocioł podajnikowy 5-tej klasy lub pelletowy i jak by nie patrzeć to już co najmniej 20 tys a za 20 tys to mam pompę ciepła gruntową i jeszcze zostanie kilka drobnych , kiepskie te wybory mamy 

Opublikowano

Bercik, powtórzę, bo może przeoczyłeś - wpis #15. Wkład własny rzędu 5-15% inwestycji. To nie jest kiepski wybór ;)

Gość berthold61
Opublikowano

A to jakaś pewna informacja z tymi dotacjami ? jak to pewne to kupię kilka ton węgla i palę i czekam :D  może raz w życiu uda mi się coś skubnąć bo przeważnie pod górkę jest , a gdzie o tym pisali ? czy to ma być ogólnopolskie czy raczej dla gmin bo jak gmin to u mnie czarno to widzę  rządzi mniejszość Niemiecka a oni sto lat za murzynami

Opublikowano

Pewna. Firmy mają zgłaszać się do gmin, gminy organizować spotkania (puszczą info + udostępnią salę) mieszkańców z firmami i zbierać ankiety, na podstawie których firmy przygotują projekty pod dotacje. Kasy na to jest sporo do wzięcia i rozdania, a kto i gdzie się zgłosi to trzeba czekać i nadstawiać ucho. Jak będą robić wieś obok to warto łączyć siły.

Gość berthold61
Opublikowano

No to jestem znów spalony , byłem w mojej gminie pytać o jakiekolwiek dotacje do czegokolwiek a oni pytali ze trzy razy o co właściwie mi chodzi onie kompletnie nie mają o tym pojęcia a jedna z tych babek chyba najbardziej kompetentna mi odpowiedziała że my jesteśmy gminą rolniczą więc ble ble a to jest 5 km od zakładów azotowych Kędzierzyn-Koźle , w samym Kędzierzynie mają i dopłaty i darmowe przyłączenia do miejskiej sieci ciepłowniczej ale tu u mnie hm ?

Opublikowano

Nihil novi sub sole. Nie napisałem, że już dziś dostaniesz dotację ;) Jeżeli na gminie nie wiedzą to oznacza, że żadna taka firma się jeszcze do nich nie zgłosiła. Gmina sama z siebie tego nie prowadzi, bo nie ma kompetencji. Projekt z Brukseli jest, kasa z Brukseli jest, więc jeżeli piszesz, że chcesz wejść w pompę ciepła to radzę lepiej się wstrzymaj i miej oczy, uszy szeroko otwarte.

Gość berthold61
Opublikowano

To chyba lepszym pomysłem będzie skierowanie kroków do firmy która zajmuje się taką działalnością , jest u mnie niedaleko taka firma , wiem trzeba poczekać ale popytać nie zaszkodzi oni mają zawsze lepsze info niż my , chyba

  • 2 miesiące temu...
Gość berthold61
Opublikowano

Powoli wymiękam z tym moim górniakiem , do teraz było ok znaczy się zimą ale idzie wiosna i lato i na samą myśl o grzaniu wody ciary po plecach mi chodzą do tego stopnia że zdesperowany jestem w stanie wydać do 5 tys za jakiś w miarę sensowny kocioł podajnikowy byle w miarę dobrze działał za bardzo nie kopcił no i najważniejsze by był w stanie podgrzewać wodę latem , nie chcę grzałek do bojlera czy pomp ciepła lub palników peletowych

 teraz schodzą z cenami podajnikowców na maxa bo wiadomo że to tylko kilka miesiący jeszcze i warto by coś wyrwać na te 10 lat bo więcej tak czy siak te kotły nie wytrzymają .

panowi podajcie czym palicie i daje rady ,ni interesują mnie drogie i w 5 klasie kotły ani palniki peletowe

Opublikowano

@berthold

 

Jakiś czas temu napisałem,co masz zrobić...

Masz dobry kocioł,jak pamiętam masz dość niską kotłownie,wystarczy wyciąć ruszta wodne razem z popielnikiem,paskami blachy od spodu zaślepić płaszcz wodny.

Dokupić kompletny zestaw podajnikowy,z koszem,sterem i popielnikiem i możesz palić z powodzeniem zimą i latem na CWU.(zbiornik taniego opału na m-c)

Pomyśl o rynnie ale tylko i wyłącznie od Witkowskiego,reszta to badziew nie do opanowania.

Z powodzeniem zmieścisz się razem z przeróbką kotła w 5 tyś.

Kol. @konopka ma taki palnik i jest zadowolony.

Gość berthold61
Opublikowano

A powiedz czy w 5 tys nie da rady kupić jakiegoś sensownego kotła nie koniecznie z podajnikiem rynnowym , sporo tego na portalach a ja za bardzo się w tym nie potrafię poruszać , same przerobienie to pewnie racja ale wolałbym tego uniknąć tylko wstawić gotowca najlepiej jeszcze teraz gdzieś do końca kwietnia góra maja , poszperam po necie i wkleję linki może to lepsze rozwiązanie niż przerabianie hm ? wiem że muszę coś zrobić , bokiem wychodzi mi to codzienne rozpalanie do tego stopnia że powoli zaczynam w górniaku podkładać węgiel bez wygaszania i pomimo tego że mniej w sumie palę chałupa ciepła cały czas ale wstyd pozostaje coraz większy , wiięc nawet najgorszy podajnikowiec będzie dwa razy lepszy niż to co teraz robie ,

biorę się za szukanie a potem wspólnie trzeba coś wybrać ok ? :)

Opublikowano

W takim razie napisz do kol.@Pieklorz,zamów u niego najmniejszy na rynku Skam 7kW,do tego odpowiedni mocowo palnik i dobry sterownik,a jest w czym wybierać.

Co prawda zapłacisz więcej niż 5 tyś ale będziesz miał kocioł z górnej półki,nie jest to 5 klasa i o tym nie mówimy ale porządny wyrób wart wydanych pieniędzy.

Na te gnioty z aledrogo naprawdę szkoda kasy,ani nie ma tam porządnego palnika,sterownika , konstrukcja kotła beznadziejna i jakość blachy wątpliwa,dlatego niska cena...

Opublikowano

Tak czytam i się zastanawiam czemu nie chcesz grzałki w bojlerze? Prawie bez inwestycji a 5k na prąd do grzałki to pewnie parę ładnych lat a w tym czasie może ciekawa dotacja na PC się trafi.

Kupisz podajnik to też będziesz narzekał że węgiel/pellet trzeba wsypywać, że popiół trzeba wywalać :D

Opublikowano

berthold 

A ja powiem że zazwyczaj pierwsza myśl czy pomysł okazują się najlepsze . Ja bym zostawił ten kocioł tak jak jest i wpiął w to ogrzewanie PC powietrzną na monobloku i święty spokój na okresy przejściowe i CWU na lato . Eksploatacja przy ciepłym powietrzu z nóg nie zwali a na pewno będzie taniej niż na grzałkach w bojlerze . Wiedzy o PC już trochę masz na pewno więcej ode mnie a chcesz się pchać w XIX wieczne technologie . Domek masz wypisz wymaluj pod PC i po kie licho CI znowu dźwigać te wory czy szuflować łopatą jak możesz zrobić pstryk i mieć święty spokój a za darmo to i tak nie będzie a niestety latek przybywa coraz trudniej to wszystko ogarnąć , wiem po sobie . Puki jeszcze zdrowia starcza to jest ok ale jak by się co przyplątało to nawet nie myślę kto by to całe ogrzewanie  opanował  .PC z demobilu i spokój  aż się włodarze w gminie obudzą albo ich ktoś do tego zmusi bo i takie są plany na opornych .Jak nie argumenty to kasa ich wyprostuje jak trzeba będzie bulić kary .

Pozdrawiam 

Gość berthold61
Opublikowano

No to wiem tylko jak bym miał robić PC to tylko i wyłącznie gruntową ze względu na stały i równy cop bo z powietrznymi tak różowo nie jest albo używka albo sporo szmalu za nową bo to średniaki zimą potrafią zachowywać się jak zwykłe grzałki z cop 1-1,5 coś za coś .

poszperam jeszcze po necie może dostanę jakiś podajnikowiec 1-3 letni w rozsądnej konfiguracji , chociaż tam też są giganci np jeden chce sprzedać kocioł za 5 tys bo on go szanował tylko drobny szczegół że 2006 rok a to już powoli na złom się nadaje i co z tego że kocioł markowy ,  wiem że coś muszę zrobić dla wygody tylko bym nie przedobrzył :blink:

 

przeleciałem ogłoszenia i powiem jedno tragedia , ludzie za 10-12 letni kocioł żądają po 4-5 tys zł , ogłosi kilka razy a za którymś tam wywiezie na złom bo tam ich miejsce ale nie za 5 tys

Gość berthold61
Opublikowano

Pod rusztem jest niespełna 20cm a jeszcze zasłania to taka rura gdzie jest ośka napędu rusztów

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Mam palnik rynnowy apr witkowski i sterownik skzp02 timel z czujnikiem temp.spalin. Palę grochem,miałem z trocinami. Jedyne co zmieniam to kaloryczność w sterowniku. Nie chcę słyszeć o retorcie. Mam ruszt wodny i nie mam problemów z sadzami. Ojciec ma identyczny zestaw i również zero problemów

 

Zapomniałem dodać że podajnik pracuje z piecem zasypowym. Zamontowałem dodatkowy popielnik. Dzięki temu max ciepło jest odbierane przez kocioł.

post-74883-0-24624200-1521748629_thumb.jpg

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Ja posiadam ten kocioł z postu i linku już drugi sezon i mogę napisać ze paliłem i groszkiem i Eko groszkiem najlepiej się pali w pelletem i mogę napisać tak nie prawda ze palniki rynnowy produkuje dużo sadzy i dymu to jest winna węgla i ustawień kupowałem węgiel różny i faktycznie przy niektórym węglu było dużo dymu i sadzy i co jest najlepsze ze węgiel był np. z tej samej kopalni tylko kupiony np. u innego sprzedawcy  teraz pale pelletem i jestem zadowolony po naprawdę jest ekonomiczny kocioł :)  

  • 5 miesięcy temu...
Opublikowano
W dniu 11.12.2017 o 14:47, luknor napisał:

Rynna rozwiązuje pewne problemy tworząc inne. Ciężko zerwać zawleczkę, można palić gorszym opałem, miałem, owsem itd. Za to rynna kopci, sadzi i ma problem z małą mocą, jest nieekonomiczna. Ja po dwóch latach walki z tym dziadostwem dałem sobie spokój i założyłem zwykłą retortę.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ja mam rynnę od 2 w lat. Nie dam złego słowa powiedzieć na ten palnik. Wszystko zależy od dwóch spraw: 

a) palnik apr witkowski i żaden inny

b) odpowiedni sterownik. 

Ja mam ster SKZP0W Timel. 

Od odpalenia pieca zajmuję się tylko dokładaniem opału i wywalaniem popiołu. Palę miałem. W sezonie 2017/18 spaliłem 3.5 tony. W mieszkaniu 25 st.C Dom 100m2 plus bojler 120l.

Założyłem ojcu taki sam i odczucia podobne. Zero problemów.

Dodam że mam ruszta wodne i nic się nie osadza ponad przeciętną

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.