Skocz do zawartości

Buderus Gb192I + Rc300 - Jak To Naprawdę Działa

gbbsoft
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Mam GB192i wraz z KM100, RC300, czujnik zewnętrzny (tylko kaloryfery, bez podłogówki)

Czy ktoś może wie dokładnie, jaka jest różnica w opcji "Sposób regulacji" pomiędzy "Sterowanie wg temp. pom." a "Regulacja temp. pom. z mocą"?

Odnośnik do odpowiedzi

Jezeli spelnione sa odpowiednie warunki, okreslone w ustawieniach, to jest mozliwa praca pompy 24h na dobe.

Ja mam tylko podlogowke wiec pompa pracuje caly czas. Kociol zuzywa energii za ok 18zl miesiecznie.

Odnośnik do odpowiedzi

Tylko ja się pytam o sposób działania tej konkretnej jednej opcji... :-)

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do odpowiedzi

Czy to prawda, że opcja "Ochr. przed zamarz." tak na prawdę polega na ciągłej pracy pompy 24h/dobę?

To nie jest prawda. Ochrona przed zamrożeniem uruchamia się gdy kocioł nie pracuje a temperatura wody w kotle spada o temperatury jaka jest ustawiona jako ochrona, kocioł się uruchamia podgrzewa wodę do .... w różnych kotłach są to różne temperatury przeważnie ok 40o C, i wyłącza się gdy gdy zostanie osiągnięta temperatura na powrocie. i tak do następnego spadku. W większości kotłów parametru zmieniać nie można. Ochrona przed zamrożeniem może być też ustawiona na termostacie pomieszczenia czy zdalnym sterowaniu i spadek do temperatury ustawionej jako ochrona powoduje uruchomienie kotła 

Odnośnik do odpowiedzi

Ochrona przed zamrożeniem uruchamia się gdy kocioł nie pracuje a temperatura wody w kotle spada o temperatury jaka jest ustawiona jako ochrona.

Zgodziłbym się z tobą, gdyby nie to, że na RC300 są tylko następujące parametry do konfiguracji opcji "Ochr. przed zamarz":

- Temperatura zewnętrzna 

- Temperatura pomieszczenia 

- Temp. pomieszczenia i zewn. 

- Wył

oraz druga opcja do ustawienia temperatury.

Nic nie ma o temperaturze wyjścia...

Dodatkowo w instrukcji do RC300 jest napisane:

"

Temperatura graniczna dla ochrony przed zamarzaniem (wartość graniczna temperatury zewnętrznej):

W tym punkcie menu ustawia się temperaturę graniczną dla ochrony przed zamarzaniem (wartość graniczną temperatury zewnętrznej). Ustawienie to jest skuteczne tylko wówczas, gdy w menu Ochrona przed zamarz. ustawiono Temperatura zewnętrzna lub Temp. pomieszczenia i zewn..

Gdy temperatura zewnętrzna przekroczy wartość graniczną dla ochrony przed zamarzaniem o 1 K( °C) i nie występuje zapotrzebowanie na ciepło do ogrzewania,

pompa c.o. wyłącza się.

• Gdy temperatura zewnętrzna spadnie poniżej temperatury granicznej dla ochrony przed zamarzaniem, następuje załączenie pompy c.o.

"

Najciekawsze jest ostatnie zdanie...

Edytowane przez gbbsoft
Odnośnik do odpowiedzi

• 4 tygodnie później...

Inne pytanie:

Mój piec działa non-stop. Idealnie utrzymuje stałą temperaturę 21stC. Dostarcza tyle energii ile dom traci. Ale...

Co 48h (co do minuty) w historii usterek mam wpis "3F/273 Blokada czas. Przerwanie pracy - palnik i wentylator" (i prawdopodobnie piec się wtedy wyłącza na minutę). Co to znaczy, czy mam się nie przejmować? Czy piec powinien się z jaki powodów co pewien czas wyłączać?

Podobno jest to blokada wentylatora przed przegrzaniem. Możliwe to?

post-70439-0-44361200-1515335186_thumb.jpg

post-70439-0-08571700-1515335193_thumb.jpg

Edytowane przez gbbsoft
Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

• Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Podobna zawartość

• Przez gbbsoft
      W chwili wolnej stworzyłem prosty program pod Windows do odczytywania parametrów pieca co x sekund. Pozwala to na bieżącą obserwacje zmieniających się parametrów pieca.
      Program komunikuje się (bezpośrednio, nie przez serwery Buderusa!) z modułem KM100 lub KM200 (a i może KM50).
      1. Program można pobrać z tego miejsca:
      plik1: http://www.gbbsoft.pl/!download/GbbBuderus/setup.exe
      plik2: http://www.gbbsoft.pl/!download/GbbBuderus/GbbBuderusSetup.msi
      Oba pliki umieścić w jednym katalogu (dowolnym, może być np: pulpit, po instalacji można je usunąć). Uruchomić setup.exe
      2. Po zainstalowaniu programu można go uruchomić. 
      3. W parametrach w pierwszej zakładce wprowadzić: adres IP modułu KM200/KM100, hasło z modułu oraz ustawione własne hasło dla tego modułu
      4. Następnie w drugiej zakładce nacisnąć przycisk "Pobierz/Odśwież dane", jeżeli adres IP i hasła zostały poprawnie ustawione, to program pobierze wszystkie dostępne parametry (trwa to ok. 45 sekund)
      5. W kolumnie 'Pokaż na głównym ekranie' zaznaczamy cechy, które chcemy obserwować. W kolumnie 'Kolejność' można cyframi 1,2,3,4,... określić kolejność w jakiej mają być umieszczone te cechy na głównym ekranie.
      6. Po zamknięciu parametrów na głównym ekranie możemy zaznaczyć 'automatycznie odświeżaj co', co spowoduje odświeżanie danych z przerwą co x sek.

• Przez Emirek
      Witam,
      Kocioł Buderus GB072-20, sterownik RC310, 100% grzejniki + głowice termostatyczne, sposób regulacji - pogodówka (temperatura zewnętrzna z punktem początkowym)
      Moje pytanie dotyczy różnicy pomiędzy temperaturą zasilania zadaną a temperaturą rzeczywistą. Jaki parametr w sterowniku/kotle należy zmienić aby zmniejszyć tą różnicę? Aktualnie różnica ta sięga u mnie do 5 (6?) stopni C - np. temp. zadana 37 stopni C, rzeczywista 42. Rozumiem, że zmniejszenie tej różnicy spowoduje częstsze załączanie i wyłączanie kotła. Czy zmniejszenie tej różnicy może mieć wpływ na zużycie gazu?
    • Przez pudz1988
      Witam. Mam pytanie. Wymieniłem piec na nowy z firmy buderus na sterowniku pokojowym RC310. Moze mi ktoś wytłumaczyć jak najlepiej ustawić krzywa krzewcza? Mam same  grzejniki. Piec to Buderus Logamax plus 192-30iT40SWH. 
      Pozdrawiam 
    • Przez Maciej000
      Cześć.
      Zbliża się sezon grzewczy i zauważyłem, że na manometrze wartość ciśnienia jest bliska 0. 
      Chciałem uzupełnić wodę w kotle więc odkręciłem zaworek dopuszczający. Przez pierwszych kilka sekund dało się usłyszeć syczenia. Po chwili cisza, a ciśnienie wg wskazania manometru nie zmienia się.
      Pytanie czy poza zaworem dostępnym od dołu kotła jest jakiś inny, którego muszę odkręcić żeby dolac wodę?
      Czy ewentualnie jest jakiś sposób, gdzie w domowych warunkach mogę sprawdzić działanie manometru?
      Ciśnienie wody w kranie jest normalne, zarówno zimnej jak i ciepłej. Włączyłem na chwilę ogrzewanie i grzejnik robią się ciepłe na całej powierzchni. Profilaktycznie sprawdziłem zapowietrzenie w dwóch grzejnikach i wszystko jest ok - nie chce dalej sprawdzać żeby nie obniżyć bardziej ciśnienia. 
      Zawór, z którego korzystałem wskazałem strzałka. Wygląda tak jakby był zamontowany w linii cienkiej miedzianej rurki na jakieś zawleczki?

• Przez GrzegorzK71
      Witajcie, dom 120mkw, nowowybudowany, ocieplony, ogrzewanie tylko podłogowe, parter z poddaszem użytkowym. Kocioł Buderus Logamax Plus GB 072 14 V2, sterownik RC310 z wyprowadzonym termometrem zewnętrznym na północnej elewacji domu. Na parterze strefa dzienna - salon, kuchnia, wc i wiatrołap. Na poddaszu 3 sypialnie, łazienka i pralnia. RC310 zamontowany w salonie, termoregulatory Salus zamontowane we wszystkich 4 pomieszczeniach na poddaszu i 3 pomieszczeniach na parterze. W łazience i pralni chcę mieć 24stC, a w salonie 22 stC. Aby to uzyskać muszę na sterowniku w salonie ustawić 25 stC, łazienka i pralnia osiągają tą temperaturę, salonu pilnuje Salus i pięknie odcina listwę. Problem jest w tym, że kocioł słucha sterownika RC310 w salonie, ten chce uzyskać zadane 25 stC, a nie może, bo Salus odcina listwę... i grzeje cały czas (mam płomyk na wyświetlaczu sterownika). Moje pytanie brzmi, jak obejść "słuchanie się" kotła względem sterownika? Da się zrobić tak, aby kocioł trzymał stałą temperaturę na CO np. 35 stC, po której osiągnięciu wyłączyłby się, a dostarczaniem ciepła do pomieszczeń sterowały tyko Salusy? Czy kocioł Buderus Logamax Plus GB 072 14 V2 może pracować bez sterownika RC310, mogę go na stałe odpiąć? Z góry dziękuje za pomoc.

• Nadchodzące wydarzenia

Brak nadchodzących wydarzeń
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.