Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palenie Od Góry - Ile Zasypujecie.


majmaj

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

 

W tym roku zmieniłem piec na Elektromet Eko-Kwr 17kw, ogrzewam nim 5 dużych pokoi plus zasobnik wody 270L. Od jakiegoś czasu pale od góry i generalnie super to wygląda.

 

Jedynie nurtuje mnie pytanie ile sypiecie i na jak długo Wam to wystarcza? Ja pomniejszyłem komorę zasypową i obecnie wchodzi 15kg węgla (czyli 1,5 wiadra). Na jednym zasypie jestem w stanie wyciągnąć wyniki ok 8h. 

Może mam już paranoje ale wydaje mi się ze to dość spore spalanie? Podajcie swoje wyniki :)

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po to zmniejszyłeś żeby 3x dziennie rozpalać, chyba że masz tak docieplony dom i te 8h palenia wystarczy. Napisz jakiej kaloryczności i granulacji węglem palisz, jaką temperaturę masz na kotle ustawioną. Sypie się tyle aby jak najdłużej się paliło bo w przerwach dom się wychładza. Jak dogrzejesz dom to będziesz mniej spalał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15-18 kg+ koksy z poprzedniego palenia +  drewno na rozpałkę .Węgiel mieszany(Staszic- wesoła-wieczorek) ok 20godz (od rozpalenia do wygaśnięcia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

 

W tym roku zmieniłem piec na Elektromet Eko-Kwr 17kw, ogrzewam nim 5 dużych pokoi plus zasobnik wody 270L. Od jakiegoś czasu pale od góry i generalnie super to wygląda.

 

Jedynie nurtuje mnie pytanie ile sypiecie i na jak długo Wam to wystarcza? Ja pomniejszyłem komorę zasypową i obecnie wchodzi 15kg węgla (czyli 1,5 wiadra). Na jednym zasypie jestem w stanie wyciągnąć wyniki ok 8h.

Może mam już paranoje ale wydaje mi się ze to dość spore spalanie? Podajcie swoje wyniki :)

 

Pozdrawiam!

Hej ja wsypoje 10 kg plus 4szt brykietu ruf i w tej chwili pali mi sie 12 godzin tez mam zmniejszone palenisko z 21kw tak mysle ze jakies 14 kw .

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

311 metrów ,ale dobrze trzyma ciepło.W największe mrozy nie sypałem więcej jak 25 -28 kg (oczywiście po dociepleniu). Przed dociepleniem szło więcej.Trochę przykiszam (45 stopni) opał , bo przy tych   temperaturach zewnętrznych utrzymywanie wyższej temperatury na kotle =sauna w domu.Na chwilę obecną temperatura w domu 23-24 stopnie.Od następnego sezonu podajnik+3D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Panowie ja zauważyłem po kilkunastu zabudowach szamotem że te zmniejszenie szamotem czasem robi więcej szkód niż pożytku , to było by dobre jak by palenie trwało non stop ale szarpane grzanie czyli codzienne rozpalanie to straty na szamocie są ewidentne niestety i zanim to wszystko się nagrzeje i odda na ścianki wymiennika to połowa opału poszła do komina , ja obecnie też mam szamot ale zrobiłem całkiem inaczej niż zawsze ,dałem po bokach kotła szamot na sztorc i na tym położyłem cegły szamotowe ale tak że szamot jest tylko z przodu do połowy kotła natomiast cały tył tam gdzie jest wymiennik czyli tył oraz boki sa wolne od szamotu i teraz praktycznie ciepło od rozpalenia idzie w prost do wymiennika i spalanie mi się wydłużyło o co najmniej 3-4 godziny mimo dziadowskiego wegla z Ziemowita (popiołu więcej niż węgla )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

ciężko mi to okreslić , cegły jedna po lewej jedna po prawej 12cm do góry i 6cm od ścianki a długa na 23 cm i dopiero na nich na płasko jedna za drugą kładę i znów jedna na drugiej aż dojdę do krawędzi komory załadunkowej , nie wiem jak to namalować , zrobię zdjęcie i podam za jakąś godzinę z hakiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest spora poprawa bez dmuchawy a naturalnym ciągu wczoraj udało się wyciągnąć ponad 11h :))))

Dodam ze dom ma prawie 100lat dach nie jest docieplony i jest sporo mostków termicznych. Okna też słabe bo już dawno się rozszczelniły i nie maja gazu w komorach.... na wiosnę będę zmieniał. Dodatkowo wysokie pomieszczania jak to w starym budownictwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość witek1234

No i paliło się 11 godzin. To źle?

Jeśli mógłbym próbować coś doradzić to usuń szamot. Ja na 100m2 nieocieplonego domu spalam dziennie 2 x po 15-18 kg groszku z Ziemowita. No i dobrze się zastanów nad zakupem nowego sterownika. Co będzie jak się nie sprawdzi? Czasem nie warto brać pod uwagę kto ile spala bo i domy mamy różne. Jeśli będzie Ci szło na obecne temperatury ok. 35 kg węgla płomiennego albo 30 kg koksującego na dobę, to naprawdę nie ma tragedii. Mówię o spalaniu przy braku izolacji cieplnej na Twoim metrażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.