Skocz do zawartości

LionC

Forumowicz
  • Postów

    27
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez LionC

  1. Dobry wieczór Trochę może głupie ale nie daje mi to spokoju😀 Naczytałem się komentarzy o gwintownicach po 100-200zł nowe że nie warto, więc znalazłem gwintownice pa-met używaną z lombardu na pomarańczowym portalu do swojego użytku więc raz na ruski rok będzie użyta. W głowicy 3/8" wyszczerbane są narzynki i brak opiłków, a w 1/2" całe narzynki i sporo opiłków, reszta czysta lub mało śladów używania. Według dokumentu który jest w pudełku data produkcji 1997 więc na swoje lata wygląda dobrze. Czy jest szansa że to są orginalne narzynki, a nie jakieś tandetne zamienniki?
  2. Nie mogę edytować posta wyżej. Pobrałem instrukcję sterownika i jest wzmianka o ochronie powrotu pieca więc sterownik obsłuży zawór 4D. Zawór 4 drogowy z siłownikiem 5/4 663zł, a 6/4 899zł. Przy wyjściu na instalację CU28, powrocie z instalacji CU28 jest uzasadnione wybranie zaworu 4d 5/4 lub 6/4? Piec posiada zasilanie/powrót 6/4. Gdzie obecnie jak pisałem wyżej są one dość zredukowane.
  3. Dobry wieczór wszystkim. Pragnę dodać że jestem amatorem majsterkowiczem więc do instalatora to mi daleko😀, a czeka mnie przeróbka instalacji u wujaszka. Ogólnie cała instalacja dość pokręcona bo w salonie na powrocie z grzejników podłączona jest podłogówka( zmiana tego nie wchodzi w grę bez grubszego remontu) , a reszta domu ma grzejniki. Obecny piec na ekogroszek( kiedyś był kopciuch) ma problem z rozpędzeniem się ponieważ jak sądzę zalewa go zimna woda z powrotu. Majster co zakładał piec dołożył zawór 3D teoretycznie do obniżenia temperatury zasilania grzejników. Piec miał zadaną 55 stopni i działał ciągle, temperatura wynosiła około 45 stopni i nie dobijał temperatury przy obecnych mrozach -5 do -10. Po obróceniu krzywki zaworu tak że w sumie robi za trójnik piec zaczął dobijać zadaną obecnie temperaturę 52 stopnie i na chwile był w stanie być w podtrzymaniu przy temperaturze powrotu 35 stopni +/-. Chcę rozdzielić CWU od grzejników oraz dołożyć na powrocie kotła zawór ATV 55 Afriso- sugerowałem się zalecanym powrotem do pieca, a chwilę przed napisaniem tego posta poczytałem że taki zawór ma pełne otwarcie przy +10 stopni=65 stopni gdzie w tej granicy chciałem ustawić po zmianach temperaturę na piecu. Czy ten zawór 55 stopni będzie ok czy wymienić go na 45/50 stopni by wcześniej się otwierał? Zawór zamówiony 1 cal z alledrogo więc jest możliwość odesłania. Zasilanie z pieca zredukowane do 1 cala, które przechodzi za pompą w cu 35 i za odejściem do bojlera w CU 28 do grzejników. Powrót z grzejników do bojlera CU 28 i przy bojlerze łączy się w CU 35 do pieca z odejściem CU 28 na zawór 3d. Obecny zawór 3D po zmianach chcę by obniżał temperaturę zasilania grzejników pobierając zimną wodę z powrotu grzejników, a powrót z CWU będzie się łączył z powrotem z zaworu ATV. Czy to zadziała? Piszę to i tak myślę czy nie olać ten ATV oraz 3D i założyć zawór 4 drogowy? Zawór 4d 1 cal w tym przypadku wystarczy przy pompie na powrocie? Wydaję mi się że w sumie mniej pracy gdzie ATV 1 cal 359zł, a zawór 4d 1cal z siłownikiem 540zł (5/4 cala 600zł). Tylko tu obawy mam co do wysterowania zaworu czy sterownik obsłuży temperaturę na grzejniki oraz ochronę powrotu- piec kawach, wstępnie widziałem że obsługuje 2 mieszacze+ CWU, 2 pompy CO+ CWU. Teraz Tak chcę przerobić.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.