Skocz do zawartości

Rabur

Forumowicz
  • Postów

    21
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Rabur

  1. Cześć. Podsumowanie po wizycie serwisu defro ze zgłoszenia reklamacji: 1. Główny problem, czyli brak prawidłowej pracy wentylatora. Konsekwencją tego jest błąd hallotronu, oraz niezdolność utrzymania temperatury kotła. Przyczyną było złe podpięcie kilku przewodów do sterownika przez instalatorów hydraulików. 2. Siłownik zaworu po wcześniejszej zmianie jest prawidłowo. 3. Temat przeniesienia zz c.o. wedle waszych sugestii jest nieaktualny, gdyż instalacja została sprawdzona i uznana za prawidłową z informacją, że za pompą musi być zz tak jak jest aktualnie. 4. Od kilku znajomych słyszałem ze histereza c.o. musi być mała (2 st.). Serwisant powiedział ze tak ale przy ekogroszku a nie pelecie. Aktualnie 15 st. (Po dłuższym czasie i tak chce to fizycznie zweryfikować ) 5. Od jednego z was przeczytałem żeby wyłączyć ochronę powrotu na zawórze bo tak to nie będzie działać. Serwis włączył ją z powrotem i powiedział że tak ma być. 6. Dodatkowo wprowadził kilka drobnych zmian w parametrach. W chwili obecnej minęły 2 doby od serwisu i musze przyznać, że teraz piec działa tak jak książka pisze. Bardzo wam dziękuję za pomoc i wszystkie rady, które pewnie też nie są błędne bo mam świadomość że istnieje kilka wariantów podlaczenia instalacji. Natomiast dopóki wszystko działa i spalanie pelletu okaże się ok to zostaje przy tym co jest. Temat uważam za zamknięty Życzę Wam radosnych Świąt Bożego Narodzenia
  2. Zawór zostanie przeniesiony. Ogólnie zgłoszona reklamacja wentylatora bo nie działa. Czekam na serwis aby naprawili
  3. Jeszcze nie zrobione. Zawór zwrotny co dać na powrót? Co się tak po chłopsku dzieje jak zawór jest tutaj gdzie teraz i po przeniesieniu?
  4. Przy załączeniu pomp 40 C to wywala z siebie wode na co i spada . Zadzwoniłem do defro i pan wysłał mi oprogramowanie żeby jeszcze raz wgrać. Czekam na efekty. Przy okazji znacie kod do ekranu producenta?
  5. Filmik nie oddaje faktycznego stanu. Tutaj widać jasny płomień ale taki nie jest. Zdjęcia tez wyszły słabe. Może przyciemniane obraz i zrobię jeszcze jedno foto 20201213_212913.mp4
  6. Ale wsystko jest wpisane prawidłowo. Logiczne ze zawór nie będzie się zamykał jak zadana zaworu jest 41 a pieca 39. Sterownik APCK SLIM Zdjęcia jak się pali dam dzisiaj.
  7. Siłownik działa prawidłowo, otwiera się w prawo natomiast kocioł nadal nie ma siły osiągać temperatury. W menu jest opcja testu. Maksymalnie osiąga 200 obrotów. Jedynie zmiana impulsów w hallotronie z 2 na 1 podbija do 300.
  8. Siłownik zamknął zawór, ręcznie otworzyłem go na 100 % i spłaszczenie było na godz 3. Zmieniłem kierunek otwierania w prawo i teraz jak na sterowniku jest 100% to fizycznie zawór jest zamkniety (to tez chyba zle) Wychodzi na to ze kierunek w prawo to zawór porusza się od godz 9 do 6. Tak jakby wyznacznikiem nie jest spłaszczenie chodzące po skali a zawieradlo do przeciwnej stronie. Dlatego chyba kierunek otwierania jest w lewo i wtedy faktycznie otwiera wodę z kotła i zamyka powrót
  9. Pompa kotłowa wyłączona, cwu również. Zawór otwarty na 100 % , pompa co załączona od 40 stopni. Jak wyłączyłem pompy cwu i kotłową to dosyć szybko temperatura kotła spadła do 35 . Coś jest nie tak z wentylatorem bo jak dla mnie to słabo dmucha i ogień jest luźny i dymiący. Próbowałem zmieniać parametry nadmuchu i dawałem korekty i dupa z tego wyszła. Ten ogień nie ma mocy
  10. Zawór został przedstawiony bo był źle. Natomiast po przestawieniu na pozycję 50 % na sterowniku pokazuje 100 wiec nie może dostać sygnału do otwarcia, a ja nie mam pojęcia jak to zmienić. Niby skalibrowalem go i otworzył się wtedy do 100 % ale nic się dalej nie działo bo kocioł w tej pozycji , oraz pozycji 50 % nie jest w stanie podnieść temperatury wyżej niż zadana zaworu. Jest to tylko możliwe przy minimalnym otwarciu 5 % Po za tym : Jak kocioł jest wygaszony i go rozpalamy to w jakiej pozycji powinien być zawór. 0%, 50%, czy 100%? Czy zawór nie powinien pracować w zakresie godz 12 do 9 gdzie przy 12 jest 0 % a 9 100 %? Obecnie pracuje od 6 do 9 i jak dla mnie na chłopski rozum to w pozycji zamkniętej woda z kotła pchają jest głównie w pompę cwu i resztę zabiera obejście na pompę przewałową do powrotu, natomiast główny powrót który jest połączony z zaworem nie ma w ogóle dostępu do wody z kotła. Wydaje mi się że zawieradlo powinno otwierac się od godz 12 czyli wyjścia na c.o. do godz 9 czyli powrotu, a nie tak jak jest teraz od godz 6 czyli wyjście z kotła do godz 9 czyli powrót Otwieranie od 12 do 9 to chyba już będzie rozdzielanie wody a nie mieszanie? W sterowniku mam kierunek otwierania w lewo. Czy to dobrze? W sensie na chłopski rozum jeżeli ruch zaworu jest od godz 6 do 9 to tak jakbm kręcił w prawo kierownicą a nie w lewo. Pewnie się mylę ale trzeba pytać bo juz sił nie mam z tym piecem
  11. Tyle co kocioł. Chyba kluczowym elementem jest tutaj przerwa w pomiarze czujnika zaworu. Ustawiony fabrycznie na 20 s co powoduje szybkie otwieranie i szybki zrzut wody. Dam na 90 s i zobaczymy co się wydarzy.
  12. Niestety kocioł nie osiąga temp zadanej a jedynie utrzymuje się w temp takiej jak na zawórze . Co można z tym zrobić ?
  13. Grzejniki grzeją, temperatura zaworu bieżąca w normie lecz kocioł nie może się dogrzac. Ustawiony jest na 67 stopni ale zawór otwarty na max a i kocioł ma 38 stopni czyli tyle ile temp zaworu. Wątpię żeby podawał za mało pelet u i nie miał siły dogrzac. Zmieniłem temp załączenia pomp na 50 aby się podogrzał i wtedy zmienię znowu na 40 co mam nadzieje spowoduje zamykanie zaworu przy osiągnięciu temp zaworu i dalszy wzrost w górę. Najważniejsze jest to ze w końcu mam ciepło w domu. Dzięki wielkie kolego za te wszystkie rady. Dam znać jak sytuacja z osiągnięciem temperatury kotła. Hydraulikow wezmę do poprawienia osadników
  14. Siłownik założony jest na ta pozycję co zdjęcie bez siłownika Czyli wszystko jest prawidłowo i powinno działać? Temp. Załączenia pomp to 40 i w tym momencie zawór otwiera się na 100% i nie zamyka. Rozumiem ze zacznie się zamykać jak osiągnie tsmperature zaworu zadaną?
  15. Siłownik założony jest na ta pozycję co zdjęcie bez siłownika
  16. Dla mnie to tez wydawało się logiczne, ale hydraulicy zapewniali ze wszystko jest ok. Zawór firmy concept Najważniejsze pytanie. Czy muszę wygasic i wyłączyć piec żeby móc przestawić zwieradło czy mogę śmiało brać się do roboty?
  17. Zawór otwiera się od godz 3 do 6 że tak to zobrazuje. Mówisz o przepływie ciągłym przez pompę co.? Na zdj. na dole widać rurkę i to jest ta do pompy powrotu, natomiast zawor jest teraz w pozycji otwarcia 100 % i zamknie się przeciwnie do ruchu wskazówek zegara. Czy mogę sam przestawić zawor, bo jak zrozumiałem to powinien na 6 -tej startować czyli pelnym otwarciu i kończyć na 9 na pełnym zamknieciu?
  18. Ta rura tak jak napisałeś. Pompa w sterowniku podłączona jako wyjście dodatkowe (pompa przewalowa) . Rura tego powrotu wychodzi przed zaworem. Przy okazji jak otworzyłem zawor na max to słychać duże wyrzuty wody z bulgotaniem Miałem włączoną ochronę powrotu zaworu i ochronę powrotu na pompie w wyjściu dodatkowym co raczej ze sobą kolidowało. Poczekam na efekty i dam znać. Czy temperaturę powrotu ustawić na tyle ile zaleca defro czyli 55?
  19. Siema wszystkim. Zwięźle i na temat. Problem z wyregulowaniem zaworu trójdrożnego tak aby grzejniki były ciepłe jednostajnie i równomiernie. Na chwilę obecną temp. zaworu zadana 49 stopni , a bieżącą 28 przy min.otwarciu 5%. Temp.powrotu osiągnięta i zawor się otwiera co 40 s o 5 % . Przy 45 % temp zaworu bieżąca 35, lecz wtedy temp powrotu spada poniżej 58 i zawor sie zamyka wracając do pozycji 5 % za czym idzie spadek temp na grzejniki do 28 stopni. Czy jest w ogóle możliwe uzyskanie temperatury ciągłej np 40 stopni z zaworem trójdrożnym, czy będzie tak zawsze skakał razem z zaworem? Piec 15 kw defro delta 5 pellet. - temp kotła zadana 67 - cwu 47 - ochrona powrotu 58 - pogodówka włączona (obecnie przy -2 stopnie temp zaworu zadana 49) -sterownik apck slim, piec pracuje w PID Nie mogę dobrze dogrzac domu i mam temp. 19 -20 stopni Do tego wszystkiego cyklicznie włącza się pompa cwu (histereza 2 st.) co wiadomo powoduje obniżenie tych wartości i wydłuża czas chłodu. Próbowałem różnych nastawień parametrów i efekt zawsze podobny. Uważam osobiście , że powinien być zamontowany zawór czterodrogowy aby nie było takich wahań ale hydrauliczne wiedzą swoje a ja niestety nie byłem główną osobą decyzyjną niestety. Z góry dzięki jeżeli ktoś konkretnie wyjaśni co zrobić.
  20. Próbowałem regulować i nie bardzo mi się udało. Możesz coś podpowiedzieć? ?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.