Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sdg-13 Dmuchawa I Sterownik Ekoster 420 Jak To Ustawić?


LongerD

Rekomendowane odpowiedzi

Przedmuchy dotyczyły palenia w kotle i nie odnosiły się do konkretnego rodzaju paliwa.

Przedmuchy ustawia się w ten sposób, aby nie podnosiły temperatury wody która wychodzi z kotła. Jak ustawisz wartość zadaną 62 stopnie to regulator ma trzymać 62 stopnie plus/minus zdrowy rozsądek.

 

Smoła zawsze będzie. Najważniejsze aby nie wylewała się z kotła i nie zatykała wymiennika, czopucha itp.

 

W domu masz 23 stopnie na kotle trzymasz 62 stopnie. Chyba gdzieś Ci ucieka ciepło (nieocieplony strop?) U mnie teraz jest około 23 stopnie,a na kotle około 54 stopnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak strop nie ocieplony. Ściany grubości 50cm z pustką powietrzna w środku, na podłogach styropian 2, okien 8 z czego 3 nowe plastiki a 5 to stare drewniaki z 2 szybami. połowa domu ocieplona styropianem 10. Na stronie "cieplowlasciwie.pl" po podaniu uśrednionych wartości wyszło 15,3Kw. Temu właśnie wybrałem Sdg-13. W grudniu remont łazienki- dojdzie podłogówka z 7m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na nieużywanym strychu rozłożyłem wełnę mineralną o grubości 15 cm. Oceniam że dało to oszczędności około 300 kg węgla na sezon. Stare ocieplenie suprema + wylewka + 4 cm styropianu + stare dywany, chodniki oczywiście zostawiłem.

 

Na podłogówkę nie możesz puścić więcej niż 30-32 stopnie, czyli trzeba będzie rozbudować instalację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zmniejszenie na 55 stopni nie spowoduje powstawania smoły? Czytałem różne fora i różne opinie znalazłem. Od 55 do własnie 65 stopni jako temperatura przy której smoła już nie powstaje, lub jest jej bardzo mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt rozsądny na to pytanie Ci nie odpowie. Musisz sam się o ty przekonać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na noc dziś zmniejszę na 55. Załaduje drewno/węgiel-mam z wiaderko/drewno i zobaczę ile to wytrzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na noc dziś zmniejszę na 55. Załaduje drewno/węgiel-mam z wiaderko/drewno i zobaczę ile to wytrzyma.

 

 

Jak przetestowałeś już z dmuchawą , to teraz spróbuj palić ze stałą szczeliną w drzwiczkach od popielnika, a dmuchawę wyłącz.

Zobaczysz czy jest różnica w stałopalności..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawalilem o 24 buka na to z 8 kilo wegla i na to znow bukowe drewno. O 8 rano bylo jeszcze pelno żaru. No i 55 na piecu. Cieknacej smoly jak na razie nie zauważyłem. Osmolony tylko zasyp i drzwiczki. Dom sie chyba nagrzał. 23 stopnie nawet na tych 55 na piecu. Dzis -2 zobaczę temperatury rano w pokojach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy rano o godzinie 8 znowu załadowałeś paliwo do pełna?

 

Na dzisiejszą noc załaduj to pieca tyle samo paliwa co poprzednio. Ustaw na 50 stopni.

Jutro sprawdź temperaturę w domu i ilość paliwa które zostanie w kotle.

 

W sobotę po tygodniu paliwa wyczyść kocioł. W ten sposób sprawdzisz czy 1 tydzień wytrzymał bez czyszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak pale na okrągło. Jednak wegiel tylko na noc zasypuje. Na samym buku przy 55 stopniach 5 godzin trzyma. Dzis o 23:00 dałem trochę więcej węgla i zmniejszyłem tempetature na 50. Kupilem worek wegla orzech I, z lokalnego składu nie wiem jaka kopalnia. Poprzedni z kwk Wujek bryły wielkie a 1/4 z 50 kilowego worka to mial był. Wysypalem też popielnik bo już był zawalony popiołem. Jestem ciekaw porannej temperatury w domu i czasu palenia się kotła. Dam znać jakie wyniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 24 byłem podejrzeć piec i drewno na górze komory zasypowej bylo mokre-dałem na piecu 52. Dzis o 8.30 był jeszcze żar a na piecu 40 stopni. W pokojach od 22 do 23 stopni. Na razie tak zostawiam, bede tylko obserwował czy drzewo się nie kisi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.