Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pierwsze Palenie Peletem: Sas Eko 17Kw, Sterownik St-450 H


tomtom2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was wszystkich, od kilka dni palę w piecu SAS Eko 17 Kw sterownik ST-450 H.

 

Obecnie zasypałem go peletem i zobaczę co będzie w przypadku różnych ustawień. Temperatura podłogówki jest taka a nie inna, bo chcę to wszystko wygrzać i sprawdzić działanie instalacji, po czym zmniejszę temperaturę bo jest naprawdę ciepło.

Dodam, ze dom jeszcze nie jest ocieplony, powierzchnia użytkowa 180 mk

 

Wrzucam w załączniku zdjęcia paleniska, popiołu oraz ustawień na sterowniku.

- Jeśli dobrze pamiętam, ustawiłem przerwę podawania na 3 minuty

 

Jeśli ktoś miał styczność z tym piecem i może coś poradzić odnośnie ustawień to będę wdzięczny za rozwinięcie tematu

post-75754-0-37969800-1510484989_thumb.jpg

post-75754-0-77319000-1510484989_thumb.jpg

post-75754-0-15165400-1510484991_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 13.11.2017 o 05:06, pastor napisał:

50'C to zadana pieca? Za mało. Podnieś.

Dlaczego sądzisz że za mała temperatura?

Ja także bawię się z piecem od roku zmieniając ustawienia. Posiadam podłogówkę w całym domu i Temperaturę mieszacza ustawiam według krzywej ale wynosi ona mniej więcej 30 a pieca 48 przy 0 stopniach na dworzu. W domu jest 22 stopnie. 

Uważasz że jest sens podnoszenia temperatury pieca jeśli posiada się tylko ogrzewanie podłogowe? zauważyłem że piec chodzi bardzo długo by dobić np. 60 stopni 

Moc dmuchawy ustawia się właśnie po tym jak wygląda popiół ? oraz jaką moc zadaną kotła wybierać? 

Są to moje zagwostki w celu optymalizacji zużycia pelletu :)

 

Ale fakt popiół wygląda strasznie ze zdjęcia jakby się nie dopalał. mam podobny problem przy nowym pelecie oraz miałem przy pelecie z dodatkiem dębu ( no i właśnie pewnie złe ustawienia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim którzy uważają że temp pracy kotła mogą sobie ustawić na 50 stopni ,proponuje  przeczytać instrukcję obsugi ...tam dowiedzą się jaka jest zalecana temp pracy kotła i minimalna zalecana temp powrotu .Tym którzy nie mają instrukcji ,albo nie chce im się czytać ,podpowiem ze zalecana minimalana temp .kotła na pellet to 65 stopni ,a zalecana minimalna powrotu to zwykle ok  50-55 stopni .Kocioł ma być wygrzany ,bo przy zbyt niskiej temp ,a za taką z calą pewnością nalezy uznać temp kotla 50 stopni  ,zachodza nieporzadane zjawiska znacznie skracajace żywotnosć kotła ...idę o zaklad ze wnętrze takiego kotła ,gdzie ktos utrzymuje temp ok 50 stopni  jest czarne od sadzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację i tak też wczoraj ustawiłem. Będę obserwował, co będzie się działo. Zastanawia mnie jeszcze możliwość wyregulowania ilości podawanego pelletu, regulując śrubę, bo na sterowniku, w moim modelu nie ma takiej opcji (jest tylko przerwa podawania)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • marcin odpiął/ęła ten temat

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.