Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piec 35Kw Na Ekogroszek


GABRIELL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, prosze o pomoc. Piec firmy Enka 35kw z podajnikiem na ekogroszek, ogrzewa on ok 100mk podlogowki i drabinke w laziecne, ale problem w tym ze obecnie przy temperaturze +14 stopni na dworze piec spala ok 30kg wegla. Co moze byc przyczyna. Jak ustawic piec aby byl bardziej oszedny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100 m2 domu ocieplonego 20 cm styropianu.Do ogrzania tego domku wystarczy 7-10 kw.Kto ci doradził takiego smoka na taki metraż.Podaj ustawienia kotła i zdjęcia palnika i popiołu.

 

Wypełnij  http://cieplowlasciwie.pl/ i wklej wynik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szelest, piec z duzym zapasem mocy poniewaz posiadam piwnice rowniez wielkosci 100mk ogrzawana grzejnikami ale na chwile obecna sa pozakrecane, w przyszlosci do zrobienia poddasze w o takiej samej wielkosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do ogrzania 300 m2+ CWU wystarczył by 20 kw z zapasem.Jaką masz temperaturę powrotu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypełnij ciepło-właściwe dla przypadku obecnego te 100m i docelowego - będzie wiadomo co i jak

35 kW to tak na 2 domy pewnie styknie - lub nieocieploną halę.
W tym momencie masz jakieś 3-4 raza przewymiarowany piec - niestety będzie żarł, smolił, kopcił.

Jaki palnik tam jest? Wg DTR pancerpol TRIO - z 2ma dyszami nad palnikiem (2 takie kolanka) - mam rację?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100 m2 i kocioł 35kW to nawet nie jest śmieszne tylko tragiczne! Minimalna moc takiego potwora to pewnie z 15 kW a w okresie przejściowym pewnie na te 100 m2 potrzeba może 3 może 5 kW. Tu jedynym wyjściem jest zakup  drugiego kotła i póki nie będziesz grzał całości używać małego. A nawet jak będzie grzał całość to te 35 kW to i tak o połowę za dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobnej wielkości dom i obecnie ogrzewam 100m piętra, piwnica bierze z rur CO i jedno piętro stoi puste. W domu 22C a w piwnicy 19C, piec mam 15KW, a obecne zapotrzebowanie na moc to ok 3KW. Może jak byś wymienił palnik na jakiś mały to było by lepiej, bo sprzedać takiego potwora będzie ciężko i pewnie byś musiał dać dobre promo na cenę.

A i mi obecnie bierze ok 15kg mieszanki grochu i groszko-miału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.