Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piec Krzystal 35Kw Tlokowy


arsen1

Rekomendowane odpowiedzi

posiadam piec firmy krzystal 35kw z podajnikiem tlokowym i sterownik multi ster cwu.problem polega na tym ze spala duze ilosci opalu i nie moze na dluzej utrzymac temperatury ogrzewam dom 180 met.i bojler80lit.popielnik czyszcze co dzien poprostu rece opadaja prosze o pomoc jakas fachowa porade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym palisz ? Ile spala na dobe ? jakie ustawienia ? Jaka instalacja ? Jaki komin ? Jaki ciąg ?

Więcej informacji.

dziekuje za odzef a wiec jakim bem groszkiem nie palil to nic sie nie zmienia mam dom tzw kostka suteryna parter i pietro piec jest w suterenie ale ogrzewam tylko parter i pietro wymieniona jest instalacjana na i cienkie rurki grzejniki aluminiowe i 25m pomieszczenie gdzie chodzi ogrzewanie podlogowe takze bojler 80 l jest metr od pieca srednica komina to 140x140 jaji ciag tego nie wiem ale jak pale na ruszcie awaryjnym drzewem lub weglem i otworze popielnik to nie ma problemu idzie jak buza moje ustawienia to dmuchawa na 70%(100%) podawanie opalu na 6 minut podrzymanie to 7min 15sek histerezja na 2 jest probleem z podrzymaniem tem spala na dobe 60kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Menuet wersja tłok. Są dwie albo dla tłoka albo dla ślimaka. Różnią się jeszcze umiejscowieniem ekranu.

Ja mam taką wersję jak na zdjęciu trzecim w linku poniżej <

http://www.foster-pleszew.com.pl/index.php?navi=inv&cid=0&pid=28

 

Jeśli chodzi o umiejscowienie ekranu to musisz sobie sam dopasować jaki kształt pasuje dla twojego piecyka. Wydaje mi się że taka sama będzie u Ciebie jak i u mnie.

Ja do tego sterownika założyłem sobie czujnik pogodowy i siłownik na zawór mieszający i jest miodzio niewiele trzeba robić przy nim jest dużo więcej możliwości regulacji niż w tym sterowniku multister CWU.

Aktualnie pracuję nad podzieleniem dawki na pół poprzez dodanie drugiego magnesu przy kontaktronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...

witam.kurcze tylko pozazdroscic ci.Jeszcze mam pytanie czy w swoim piecu tez masz te zeliwne awaryjne ruszta?

poza tym znalazlem niedaleko mnie syberyjski groszek i zamerzam zakupic ze 2 tony i zobaczyc jeak sie bedzie sprawowal a jutro zadzwonie do foster i zaproponujezamiane z doplata bede musial byc z toba w katakcie ponewaz bede jeszcze potrzebowal pomocy jak cos.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam spowrotem normalnie rece opadaja dzwonilem do krzystal facet powiedzial mi ze zmiana sterownika nic mi nie da i niewierzy mi ze teraz jak mamy te mrozy piec pali caly podajnik na dobe niejest w stanie utrzymac temperatury.pisales ze miales mala srednice komina wiec zewiekszyles sile dmuchawy a u mnie jak zwieksze na 100%to kopci mi sie z podajnika i to bardzo.mam prosbe jak bys mi dal na meila [email protected] swoj numer tel to bysmy porozmawili pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.