Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki Kocioł Gazowy Wybrać


vanda

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry!

 

Bardzo proszę o pomoc w wyborze kotła gazowego.

 

Mieszkanie 70m2 w kamienicy, wysokość 3,2m. 5 grzejników aluminiowych i jeden łazienkowy.

 

Dotychczas grzałam piecem gazowym dwu -funkcyjnym Baxi eco  z otwartą komorą spalania (który zastałam przy zakupie mieszkania), niestety piec najpierw zaczął minimalnie cieknąć, teraz przestał grzać wodę (chyba ze jest w trybie ogrzewania zimowego).

 

Dzisiaj przyjechał serwisant nie zrobił nic, skasował 150zl i kazał wymienić kocioł, bo nieopłacalna jest wymiana wymiennika ciepła, membrany itd...

 

Nie stać mnie na wymianę na piec kondensacyjny, czy zamkniętą komorą spalania, bo nie mam funduszy na przeróbki komina.

 

Serwisant polecił ten piec:

 

KOCIOŁ JUNKERS CERACLASS 2F ZW 24-2 DV KEP 7 - 24 KW

 

ale w internecie jest wiele negatywnych opinii...  Czy ktoś tutaj może je potwierdzić albo zaproponować coś innego ?

 

Będę bardzo wdzięczna za pomoc, naprawdę nie mam do kogo zwrócić się z tym pytaniem (w rodzinie sam piece węglowe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie ma w ogóle opinii, o tym kotle który zacytowałaś, a nie "wiele negatywnych". Kocioł bym wziął taki, żeby był ogólnodostępny serwis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie potrzebujesz cudów to szarpnij sie na Termeta Ecocondens Silver za 3100 PLN. To obecnie chyba najtanszy kondensat na rynku i serwis jest na pewno w promieniu 20-30 km. Nie jest to cud techniki, ale lepszy ten niz te smieszne Junkersy z marketow z nadstawkami kondensacyjnymi i modulacja od 6 kW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam immergas victrix  cena około 4 tyś 5 lat gwarancji zamontowałem kilkadziesiąt ne ma z nimi problemu. klienci bardzo zadowoleni wg mnie najlepszy stosunek cena do jakości no chyba że koś woli za niemca dopłacić 2 tyś więcej jego wybór mieć 2 lata gwarancji droższe części zamienne proszę bardzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No też bez przesady znowu z tym psioczeniem na niemca, bo Immergas też ma swoje przeboje - chociażby sterowniki pogodowe po 600 PLN w górę i czujnik temp. zewnętrznej za 80-100 PLN. Nie wspominając o tym, że sterowanie przez internet wprowdzili 2 lata po konkurencji i moduł Dominus kosztuje krocie :-).

 

Zresztą, nie doczytałeś też - musi być otwarta komora atmosferyczny.

 

Edit:

5 lat gwarancji po dopłacie za rozszerzoną opcję gwarancyjną :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik temp zewnetrznej immergas 3zl w elektronicznym nie stosuje automatyki pogodowej zadnych mieszaczy tylko strefowe np salus danfoss lub tech czujnik temp zasobnika koszt ok 40zl gwarancja 5 lat pod warunkiem wykonywania przeglądow i nie dotyczy uszczelek oraz elektrody kontrolnej tyle wiem w krolikach wymienilem kilkanaście sterowników padały jak muchy oraz wada konstrukcyjna zaworu przelanczajacego podczas grzania zasobnika ciepło przebija na układ co lub sprzegło immergas placi za montaż kotła 100zl królik 400 instalatorowi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

5 lat gwarancji po dopłacie za rozszerzoną opcję gwarancyjną :-)

Może było tak kiedyś, ale obecnie 5 lat gwarancji (przynajmniej dla Victrixów) jest po rejestracji na stronie Immergas. Ale oczywiście ten piec nie spełnia wymogów autorki tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to coś się pozmieniało w takim razie, bo jak ostatnio byłem w Łodzi na szkoleniu (chyba 2 lata do tyłu) to warunkiem rozszerzonej gwarancji było zapłacenie za nią. Chłopaki chyba poczuli oddech konkurencji na plecach i wzięli się za robotę, bo trochę spoczęli na laurach ostatnimi czasy.

 

Ja nie montuję innej automatyki niż oryginalna dostarczana przez producenta. Nie mam czasu na latanie po sklepach albo zabawy z zewnętrzną elektroniką. Tutaj Immergas ma mocne doły, bo cena za CAR v2 to jakiś dowcip a SuperCAR to już w ogóle kuriozum.

 

To ile płaci producent nie ma znaczenia w gruncie rzeczy. I tak kasuję klienta za montaż, więc czy firma wypłaci mi jedną stówę czy parę stów - wsio pariatkie, byle bym nie musiał potem bujać się za dużo z serwisowaniem. Unical płaci mi 150 PLN od kotła małej mocy, ale montujemy, bo mam potem święty spokój. Co roku tylko właściwie rutynowo otwieram klapę i wrzucam analizator w komin.

 

Jakkolwiek - Nike Star godny polecenia i względnie tani, więc nie ma się chyba nad czym zastanawiać :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.