Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Sigma E 24 Kw


tomi344

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich Forumowiczów . Od kilku Dni jestem w posiadaniu Defro Simga E 24 KW( 5 klasa )  . piec z paleniskiem Retorowym na eko groszek . Pytanie zadana temeratura kotła 63 C. Temperatura powrotu 45 (zawór 4d jest ) temeratura spalin około 70/80 C. Co zrobić by zwiększyć teperature powrotu zawór 4d jest ustawiony na 2 tzn mam tylko 40C na rurze zasilająca ogrzewanie budynku (bardziej cięzko skręcić bo wtedy zimne grzejniki )  . i Pytanie czy temeratura spalin jest ok ? bo z tego co czytam to dziwne rzeczy u mnie się dzieją jeśli porównuje . Prosze o pomoc i cenne wskazówki . Oczywiście Pale na funkcji PID .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co zrobic by zwiększyć temperaturę powrotu ? Czy zależy ona od ocieplenia budynku i szczelności ogólnie domu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest racze trudniejsza sprawa bo wychodzi na to ze znowu zawor 4d sie nie sprawdził lub jest gafa walnieta w sztuce . Duzo jest na tym forum niektórzy wlaczaja pompe cwu na stale ja robilem przerubke nowej instalacji wstawiaja tez taki bypass na rodzielaczu od grzejnikow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaword 4d zrobiony raczej dobrze gość montuje piece już lata i dom wolno stojący to dla niego zabawa . Fakt na 1 piętrze mam jeszcze stare grzejniki żeliwne i nie wiem czy to nie będzie wina . Oczywiście instalacja w ścianach stara 1.5 cala piony . Nie wiem co będzie gdy będą mrozy żeby piec się nie pocil to powrót jest ważny ciepły a nie odkrece zaworu na Full. Pompka chodzi c.o calyczas. Węgiel wysoko kaloryczny sprawdzony i ładnie się wypala praktycznie bez spiekow biały proszek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcja druga . Czujnik powrotu mam 40 cm od zaworu 4d przełożyć go na łączenie powrotu cwu i co i włączyć pompy rownolegle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego u mnie tez mialem problem z temp. powrotu a rozwiazaniem bylo wstawienie pompy na powrot z 4d do pieca. Ja mam komfort eko 15kw i sterownik k1pv2. Zadana 65° a powrót ma 57-58°. Czujnik powrotu musi być umieszczony zaraz przy piecu na wejsciu wody z instalacji i dobrze zaizoloeany. Ile cali ma zawór i jakie przekroje rur w zasilaniu zaworu i z zaworu do pieca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.