Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Prosze O Ocenę Instalacji Co Na Paliwo Stałe


Michal357

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam prośbę do forumowiczów, proszę o sprawdzenie schematu instalacji co z ogrzewaniem podłogowym.

instalacja będzie zasilana kotłem na pellet 10kw .

proszę o jakieś opinie sugestie z góry bardzo dziękuję.

 

a oto mój schemat:

 

 

post-74201-0-55816200-1508786821_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslalem, że uda się uniknąć bufora. Nie mam za wiele miejsc w kotłowni, będę musiał go gdzieś upchnąć. Bufor 500l będzie ok ?

 

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za zainteresowanie i odpowiedzi

 

Myślę, że uda mi się zmieścić bufor 500l do kotłowni czy poniższe schemat jest już ok?

post-74201-0-23007000-1508865282_thumb.png

 

mam jeszcze jedno pytanie czy ten drugi schemat jest poprawny? wydaje mi się, że w drugim schemacie

mógłbym bardziej wykorzystać bufor latem do grzania cwu.

post-74201-0-75811100-1508865472_thumb.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bufor przy pellecie fajna rzecz!

 

Latem piec odpala sie np. raz na dwa/trzy dni (zalezy od wielkosci bufora i zuzycia cwu) i pracuje przy max. wydajności. Zimą bufor przy kotle z podajnikiem (nie ważne czy ekogroszek czy pellet) jest powiedzmy zbędny a nawet powiedziałbym że nie wskazany ze względu na dodatkowe straty energi. Przy okresach przejsciowych wiosna / jesień wręcz niezastąpiony!

 

Schematy dziwne nie wypowiadam się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem dość sporo wątków i schematów na różnych forach i próbowałem jakoś to ogarnąć . stąd te 2 naczynie przelewowe jedni piszą, że potrzebne inni, że nie. dzięki za odpowiedz nie będę kombinował, bo tylko sobie zaszkodzę. Pozostanę przy pierwszym schemacie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie masz fizycznie dużo miejsca w kotłowni a zdecydowałeś się na bufor to zainteresuj się możliwościami bufora typu "zbiornik w zbiorniku"

Mam taki i nie będę pisał o zaletach ale napisze, że nie wiem jakie są jego wady!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślałem o takim rozwiązaniu, zbiornik buforowy będę miał robiony pod "wymiar " z 4 blachy zwykłej.  Ten drugi musiał by być z kwasówki ? tylko nie wiem czy jedno z drugim sie nie będzie gryzło. Poszukam na forum jakiś info. na ten temat.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stal nierdzewna klasy 304 przy kontakcie z wodą pitną to minimum! Chyba nie chcesz pić korozji? O takich rzeczach się nie dyskutuje!

 

Płaszcz zewnętrzny możesz wykonać ze wszystkiego pozostałego co jest dopuszczone dla instalacji CO.

Jeżeli zrobisz to dobrze (!!!jest wyzwanie!!!) to taki zbiornik wykonasz raz! Będziesz wymieniał kotły, pompy, kaloryfery, zawory, itd. a zbiornik zostanie z Tobą "na zawsze"

 

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.