Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Mieszacz


rogeros66

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie chciałem zapytać jak macie ustawiona pracę i przerwę sterownika mieszacza na innym forum wyczytałem za około 5 praca 20 pauza jak to u was jest u mnie oryginalnie jest pp 5 cb przerwa 3 ale za bardzo wariuje sterownik art zw.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy chodzi o sterownik siłownika zaworu 4D?

Aby zawór 4D  lub 3D nie wariował nie może mieć długiego czasu pracy i krótkiej przerwy. Zależy jaki to siłownik i jaki ma czas całkowitego otwarcia ( mają rożnie zależy od producenta od 60 s do 180s ) 

Jeśli w instrukcji sterownika do siłownika zaworu nie ma info o zaleconym czasie, o to dobrze sobie to ustawić doświadczalnie, dla przykładu praca ok 3-5 s przerwa 20-40s korygować w miarę potrzeb aby ustabilizować pracę zaworu 4D najlepiej aby jak najmniej kręcił.

U mnie sterownik sam sobie ustawia ten czas, ja mu podaję tylko czas reakcji ( 12s ) i czas stabilizacji ( 20s) i nie jest to czas pracy i czas przerwy chodzi o coś zupełnie inaczej.W grę wchodzą np temp. powrotu, temp. zasilania układu, i kilka innych.Czasem kręci 2s czasem nawet 15s, przerwę ma np 5s a czasem kilka minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więcej tematów o to samo to już nie możesz założyć?

 

Wysłane z mojego LG-H440n przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyszko dokładnie to jest sterownik zaworu 4d no i chodzi właśnie o stabilizację pracy zaworu żeby za fest nie kręcił,przypuszczam że masz sterowanie siłownika z sterownika kotła ja tej opcji nie mam i dlatego jest sterownik art zaworu czas pełnego otwarcia 140 s teraz mam ustawione praca 5 sekund przerwa 16 s zawór puszcza tylko na grzejniki bez ochrony powrotu jest dużo lepiej niż przy fabrycznych ustaw.nie wiem czy jeszcze zwiększyć pauze jak mówisz od 20 do 40?dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak jak pisałem w miarę długi czas przerwy i krótki pracy.Ale ważne jest jak moduluje kocioł.czy sterownik od zaworu 4 D ma czujnik ochrony powrotu? Jeśli tak to jeśli nie ma w miarę stabilnej temperatury na powrót to też będzie siłownik wachlowal zaworem4D. Ja mam wymuszony stały obieg na CWU i mi haracz woda z bojlera podnosi temperaturę powrotu, piec nie chuśta temperatura to zawór 4d również spokojniejszy.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz tak, czy do tego ART ZW masz wpięty firmowy Pilot?

jeżeli tak, to ustaw obniżenie temp. za zaworem na czas utrzymania temp. powietrza np. 4st.C

 

"cb" to czas przerwy mieszacza, ale ze względu na wyświetlacz musisz sobie dokładać 0, czyli jak masz 3, to jest to wartość 30sekund

 

jak masz to na grzejniki, to wybór programu Pr.0

cP to czas pełnego otwarcia, mówisz,że Twój siłownik otwiera się 140sekund, więc zadajesz tutaj 14

 

PP to współczynnik, który decyduje jak duży jest krok pracy zaworu, zależy od czasu pełnego otwarcia danego siłownika czyli Twoje cP 14 (140sekund) oraz od tego jak blisko jesteś do zadanej. 

korygując ten współczynnik powodujesz,że algorytm:

Korekcje w górę, czyli PP 6, PP 7, PP 8... wydłużają czas pracy siłownika

Korekcje w dół, czyli PP 4, PP 3, PP 2, PP1 powodują,że maleje krok zaworu (czas pracy siłownika)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.