Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Mieszacz


rogeros66

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałem się zapytać jak macie ustawiona pracę i pauze mieszacza zaworu 4d,mam art zw ustawienia fabryczne pp 5 cb pauza 3 jak to dobrze ustawić bo bardzo wachluje zaworem. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz zapewne skoki temperatury wody na piecu. Sprawdź jaka temperaturę ma powrót wody do pieca. Ja osobiście jak uruchamiam kocioł wyłączam ochronę kotła. Po 24h i gdy grzanie mam już stabilne załączam ochronę między 40 - 42stopnie

 

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po to jest automatyka by wachlowała zaworem. Bez tego nie osiągnie właściwej temperatury. Co to za parametr CB i PP?

W sterowniku tech mam tak:

- czas otwarcia: 120s (odczytać z siłownika)

- min otwarcie: 0%

- skok jednostkowy: 10%
- kontrola temperatury: 30s

Co do wachlowania to niestety ale będzie. Praca automatu poleca na tym by szybko reagować na zmiany (utrzymać temperaturę zadaną). Wystarczy że będzie większy odbiór ciepła na mieszkaniu a % otwarcia zostanie skorygowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik to art zw do niego podpięty pilot g z nastała temp.pomieszczenia,temp kotła 60 na dom idzie 38 st powrót jak przymyka zawór około 50 jak otworzy spada do ok 40 st zwiększyłem pauze w pracy do 16 chyba sekund i jest o wiele lepiej, ale jaki macie stosunek pracy do czasu przerwy mniej Więcej żebym wiedział koło czego ustawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.