Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem Z Utrzymaniem Temperatury Na Piecu Ekogroszek Per-Eko


redis

Rekomendowane odpowiedzi

timel to sterownik kotla. costerowniki.pl skzp-02

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tez coś takiego jak termostatyczny zawór właśnie do mieszania wody teraz sobie przypomniałem tam w skali jest chyba od 1 do 9 muszę znaleźć w instrukcji co oznacz która cyfa muszę znaleźć po nazwie w internecie

 

 

Może ten zawór jest dla mnie problemem ? Jest chyba ustawiony na 9 będę dokładnie widział około 18 jak będę w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Przydałby mi się hydraulik który by spojrzał na to i coś zasugerował. Problem przede wszystkim jest taki ze wychładza piec w stopniu bardzo niebezpiecznym wedle mnie. 

 

 

Ale taki hydraulik/instalator który rozumie jak sterować podłogą i jak sprawić by wadę podłogówki czyli jej bezwładność zamienić w jej zaletę.

Dodatkowych kosztów nie unikniesz ale odbijesz je sobie na zużyciu opału i lepszym komforcie wewnętrznym bez przegrzewania i niedogrzania.

 

Tak z innej beczki nie wiem czy załączałeś gdzieś schemat swojej instalacji ale z tego co piszesz wygląda że masz chyba instalację bez ochrony powrotu a jeśli Twoja pompka pracuje na najwyższym biegu jak na zdjęciu to układ fatalny dla kotła i ekonomii spalania. Przeganiasz przez kocioł duże ilości wody i nie ma się co dziwić że kocioł nie może dobić do zadanej.

Próbowałeś zmniejszać bieg?

 

Załącz schemat instalacji albo tutaj albo najlepiej w dziale "instalacje" to dobre dusze na pewno coś doradzą jak to zmodyfikować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat tu testowałem z najwyższym ale tak to jest na pierwszym biegu albo auto 6-11 KW właśnie o to chodzi nie wiem czy mam zrobione zabezpieczenie powrotu tzn mam na pewno ten termostat 3D to chyba jest to. To zabezpieczenie ? Mam chyba tu zdjęcia poszukam na tel i spróbuje wrzucić mam tylko takie dwa zdjęcia na telefonie tutaj

post-75029-0-47932400-1508847668_thumb.jpeg

post-75029-0-85952600-1508847703_thumb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porobie zdjęcia dziś, ale z tego co czytam to chyba wiem jak to powinno być rozwiązane mam zrobione tak ze jest u góry zawór 3D z prawej strony piec zawór i pompa co do podłogówki a od dołu wchodzi powrót z podłogówki i prawdopodobnie z cwu. Ale od dołu powinien jeszcze jeden na powróćcie z podłogówki taki zwor od co zamontować 3D który w razie jeśli temp będzie za niska z powrotu to będzie mieszkał z ciepła woda z kotła i dopiero wracał dalej ? Czy złe to rozumiem wszystko ?

 

 

 

Mysle o tym bo jest prawdopodobnie tak ze powrót z cwu jest połączony z powrotem z CO, Wiec czysto teoretycznie jeśli ustawie np 53 na piecu a na cwu 55 i pompę na najmniejszych obrotach. To powrót który będzie z cwu ogrzeje powrót który idzie do pieca z co i wtedy będzie wyższa temperatura szła do pieca :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko musisz jeszcze wypraktykować jakie temperatury ustawiać na tym termostatycznym w zależności od temp zewnetrznych żeby dogrzało a nie przegrzało ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz na ogol było tak ze rurka od powrotu była zimna a tu dziś taka niespodzianka, co prawda grzał tylko jeden pokój. Szkoda właśnie ze się wyłączył bo dobił temp i już nic z tego nie będzie bo założy się dopiero jak spadnie temperatura. Tak jak teraz jest ustawiony ten termostat to daje tylko te 30 pare stopni na podlogowke tak ?

 

Myślałem w ostateczności zrobić tak by dać zawór 3D na powrót by wyrazie czego ogarniał ciepła wodę do wlotu do pieca czyli brał z rury tej głównej wodę i tam mieszał z ta z powrotu i wtedy git. Powinno być chyba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz na ogol było tak ze rurka od powrotu była zimna a tu dziś taka niespodzianka, co prawda grzał tylko jeden pokój. Szkoda właśnie ze się wyłączył bo dobił temp i już nic z tego nie będzie bo założy się dopiero jak spadnie temperatura. Tak jak teraz jest ustawiony ten termostat to daje tylko te 30 pare stopni na podlogowke tak ?

 

Myślałem w ostateczności zrobić tak by dać zawór 3D na powrót by wyrazie czego ogarniał ciepła wodę do wlotu do pieca czyli brał z rury tej głównej wodę i tam mieszał z ta z powrotu i wtedy git. Powinno być chyba

Na telefonie dobrze nie widzę. Ale jeśli niebieski dzióbek jest na 9 to raczej ponad 40C lub max (43C) :D .

Zdecydowanie za dużo jak na tą porę. Pewnie w większe mrozy tyle nie trzeba będzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w miejscu 3D dam 4d, dodam tylko rurę do powrotu z kotła a to teraz z powortu wytnę by nie wracała do kotła tylko tak jak teraz tylko do zaworu to chyba mój problem się rozwiąże z dziwnym powrotem ? Teraz powrót wchodzi do pieca i spowrotem do 3D Wiec rurę która idzie do pieca jest zamknięta by nie wchodziła do pieca i w miejsce tego przecięcia wstawiam rurę do powrotu z 4d na mieć i powinno byc z głowy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz zdecydowałeś o przeróbce to zrób raz a dobrze. Do podłogówki sterowanie pogodowe. Zobacz czy ster to potrafi.

Co do szczegółów instalacji to porób zdjęcia, rozrysuj co masz i zapytaj na dziale Instalacje, koledzy doradza jak zrobić by było z głową. Zawór 4D pewnie wybiją Ci z głowy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.