Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem Z Temperatura Na Piecu


Nowy12

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mogę edytować więc odpisze poniżej.

Moje aktualne ustawienia:

Dla 100%

Dmuchawa 14 bieg

Podawanie 4s

Przerwa 28s

Dla 1%

Dmuchawa 1 bieg

Podawanie 3m59s

PID 1

 

całkowanie KI - 80, KP 45

 

W tym momencie na kotle z pogodówki wyliczyło 52C

Praca wygląda tak, że kocioł przeciąga o 1C powyżej PID czyli 54C. Dmuchawa się wyłącza i kocioł stoi w podtrzymaniu od 1 do 2 minut. Potem temperatura spada do 51C i cykl sie powtarza.

Jeżeli w cyklu nie przebije PID o 1C i temperatura zacznie spadać to wtedy obniża do 50C.

Zachowanie kotła obserwuję od prawie 2 dni.

Oczywiście jak bierzemy dużo wody CWU do kąpieli itp to cykl się bardziej zaburza.

Dmuchawa jest całkowicie zamknięta, powietrze leci tylko przez taką szczelinę wycietą w przesłonie: https://kotly.com.pl/produkty_img/703/449481ba5a621cb980295b3ece2d5b55.jpg

 

Jest więc prawie idealnie. Zmiana na PID2,3 4,5 nic nie daje w kwestii przeciągniecia - zawsze bujnie tej 1 C ponad to, ale myślę że i tak to ogromny sukces.

 

Muszę jeszcze uszczelnić palnik, bo ojciec zrobił uszczelnienie silikonem 300C i pewnie to za wiele nie dało.

Palnik produkuje niestety spieki w tylnej części (szare, nie widać czarnego węgla ale trudne do rozbicia). Około 20% popiołu to takie spieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zależy jaki masz palnik w kotle. Na fajce można zejść nisko z mocą. Ja na retopalu (24MJ) bez problemu schodzę do 2/60. Niżej co prawda nie próbowałem, ale tylko dlatego, ze nie miałem potrzeby.

A ile paliłeś przy takich ustawieniach i jakie masz obecnie? Bo ja również palę retopalem i a dobę pobiera mi ok. 45 kg :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to Ci nie powiem teraz, ale mniej więcej, przy ustawieniu 2/60 to jakieś 8-9kg/dobę.

 

Ja mam sterownik Compit który ma 4 poziomy mocy + podtrzymanie (które jeszcze nigdy sie nie włączyło). Sterownik moduluje mocą tak żeby utrzymać zadaną. Przy takich temperaturach jak są obecnie przełącza sie między 3/20 a 4/20 (20 to czas cyklu a nie przerwy). Spalanie 40-45kg/dobę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było mnie przez jakis czas więc nie mogłem udzielać sie w temacie
Zdjęcia instalacji postaram się dzis wrzucic
Niestety problem dalej z piecem dalej występuje w dalszym ciągu piec podbija temperature do 70 stopni a jak spada to do 48-50 pomimo iż zadana jest 59 stopni a histeryza wynosi jeden stopien.
kilka dodatkowych informacji
Srednica komina wynosi 20 cm.

posiadam 13 pętli podłogówki wszystkie w jednym rozdzielaczu i podłączone pod jedną pompe wilo yonos 25/1-4.

na rotametrach pokazuje przepływ od 0,3 do 0,6 l i jest to maksimum jakie mogę osiągnąc jesli są wszystkie pętle włączone
jesli zamknę 9 czy 10 petli, to na pozostałych 3 przepływ wzrasta do ok 2,5 l
Do ogrzewania c.w.u oraz 3 grzejników łazienkowych są osobne pompy wilo yonos pico 25/1-4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.