Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ceny Instalacji C.o. C.w.u.


hydrotech

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych kolegów. Obserwuję to forum od dłuższego czasu i przyszedł czas na rejestrację oraz założenie pierwszego wątku.

 

Powróciłem z "wygnania" i postanowiłem założyć własną firmę jednak rynek polski jako przedsiębiorcy jest mi obcy.

 

Chciałbym zapytać szanownych Kolegów jak wyglądają ceny usług na naszym rynku. Jak to wyliczać?

 

Przykładowo w domku jednorodzinnym jest do zrobienia 10 podejść wod-kan plus cyrkulacja, 10 podejść pod grzejniki oraz np. 120m2 ogrzewania podłogowego. Jak wugląda kalkulacja?

 

Proszę o podpowiedzi. Z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, trochę ironicznie do tematu podszedłem i nie mam pojęcia ile
mogą być warte usługi które chcesz zarejestrować. Ale zanim zamkniesz tego posta,
przeczytaj co napiszę poniżej. OK, jeszcze raz przepraszam.
Jest połowa lutego br. za oknem ok. -20°C dojechał świeży miał, paliłem w kotle miałowm
i to paliwo było podstawą ogrzewania. Na świeżo zakupionym miale kocioł idzie doopowato, albo jeszcze gorzej.
Postanowiłem że po niedzieli go przeczyszczę. Za "mocno" poczyściłem ruszta i kocioł cieknie.
Nie pomogło dwóch spawaczy (na zmianę), dalej cieknie. Więc kupno nowego kotła
a za oknem ciągle -20°C. Kocioł jest obiecany, w środę domówiony, w piątek z rana pod domem.
Idzie dobrze, ale potrzebny fachowiec do wymiany kotła. Wszyscy zajęci, mogą za tydzień albo
później, a za oknemciągle ok. -20°C. Znajomy daje nr. telefonu. Dzwonię i mówię że
potrzebuję na gwałt hydraulika żeby wymienić kocioł. fachowiec odpowiada mi że nie jest
hydraulikiem tylko instalatorem CO i CUW, ale kocioł może wymienić. OK, przyjechał popatrzył
i "zaśpiewał" 2000 + części. *** pomyślałem, tosz to prawie połowa kotła, ale po 1/2 h gestekulacji
z jednej i drugiej strony zostaliśmy przy 1700 zł. ok 400 € . Oczywiście żaden 4d, czy 3d nie był
rozważany, bo teraz robi się bypass z zaworkim i jest wiele taniej. Poszło jak pan instalator chciał.
W marcu dzxwonię do pana instalatora i mówię że mam za ciepło, a na kotle mam tylko 45°C
Niech pan zejdzię do 42, to jeszcze bezpiecznie, zaszedłem do 42, dalej ciepło. Zarejestrowałem
się na tym forum i czytam że bez zabezpieczenia kotła i i któregoś z zaworów 3D, czy 4D itp nie pojadę.
Zadzwoniłem do pana instalatora że chciałbym coś takiego u siebie, a On mi mówi że musi poczytać
co to takiego te zawory, ale już wiedział że wymiana podłączenia będzie kosztowała 1000 zł ok 250€
Zadzwoniłem do hydraulika który zimową porą nie miał czasu i podłączenie kotła zmienił mi za 300 zł 70 €
Dlatego w pierwszym poście napisałem że zależy kto robi instalację, I'm sorry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok rozumiem. Jeśli chodzi o instalację czy podłączenie kotłów naprawdę nie mam problemów i znam dobrze systemy. Cały czas się doszkalam i uczę (również na błędach) tylko problem mam z cenami na naszym rynku.

 

Byłem parę ładnych lat w Norwegii, a wyjechałem zaraz po szkole zawodowej (profil monter instalacji i urządzeń sanit.) i chciałbym złapać jakiś pułap cenowy stąd pytania.

 

Tam byłem rozliczany według stawek godzinowych. Tutaj chce mieć własny biznes - mam dosyć wyjazdów. Ale nie chce ani dokładać ani robić prezentów.

 

Proszę o wskazówki, pewnie są tutaj właściciele firm.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko kto robi ale też kiedy.

Ceny usług są w internecie, wystarczy tylko poszukać.

Tak tylko chce posłuchać ludzi z branży jak to właściwie jest z cenami. W internecie często można głupot się naczytać, a ja z racji poszanowania do użytkowników tego forum zadałem to pytanie właśnie tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce nie robi sie na godziny, a na punktach mozesz byc stratny. My liczymy robote jako calosc.

 

Zarobki? Roznie. Na nowych domach jest duza konkurencja; niektorzy desperaci jezdza po calym kraju i domek 100-130 m2 obskakuja za 4k brutto za robocizne w sezonie, natomiast przerobki starych instalacji maja to do siebie, ze mozna sie wylozyc i robota zaplanowana na 2 dni zajmie Ci 4-5. Potem ciezko nadgania sie tyly.

 

Instalacje w Norwegii to zupelnie inny swiat niz tutaj i niestety dla Ciebie - tam jest latwiej :-).

 

W moim regionie nowy dom jednorodzinny (na gotowo, z kotlownia, odpaleniem kotla i szkoleniem uzytkownika) to srednio 6-7k zl brutto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.