Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kostrzewa Maxi Bio 200 - 285 Kw Spin


Benio1985

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy piec wymieniony w tytule mozna podkrecic do maksymalnej temperatury zadaniowej 95 stopni. Na komputerze maksymalna jest 85 stopni. Czy moze ktos wie jakie zuzycie peletu maja te dwa piece przy maksymalnym obciazeniu.

Ps. Przepraszam za brak polskich liter i moja skladnie

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytalem i powiedzieli ze max jest 85 i tego nie zmienia. Ale w specyfikacji jest napisane ze maks temp pracy to 95. Wiec powienien wytrzymac bez problemu. Do obslugi mam piec herz bio fire 500 biocontrol gdzie zainstalowany jest inny komputer steruja ktory daje mozliwosc pracy do 95. Ten piec juz dziala okolo 6 lat. a ja chcem podkrecic piec kostrzewa maxi bio 285 kw na wlasna odpowiedzialnosc. Chcem polaczyc z 3-4 piece kaskadowo i wtedy bede mial 855- 1140 kw. Poprostu potrzebuje system co w ciagu 12 godzin nagrzeje mi okolo 120000 litrow wody z 20 do 90-95 stopni. Jesli masz wiedze co moze pomoc bede wdzieczny

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wedlug opisu tam jest przemyslowy sterownik ze tak powiem. W sumie mozna zalozyc inny sterownik ale nie wiem dokladnie czy bedzie wszytsko hulalo bo tam jest obrotowy palnik. Sam producent tego nie zrobi wiec musze cos pokombinowac.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Sambor to moze masz na mysli jakis sterownik ktory by obsluzyl taki piec z mozliwoscia temp 95 stopni. A co do 110 stopni na wymienniku ciepla to wytrzyma wedlug tabeli okolo 133 stopnie poniewaz maksymalne robocze cisnienia pieca (a wiec i wymiennika) wynosi 3 bary. A woda zmienia sie w pare przy 3 barach w temperaturze 133,54 stopni. Mozna tez zastosowac (z tego co slyszalem) specjalny olej do cyrkulacji ktory przy powiedzmy 160 bedzie pracowal przy cisnieniu 1 bara.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Norma wg której są budowane kotły wymaga tylko max 110C, więc nie wiem dlaczego miałby pracować w temp wyższych,

na pewno nikt nie badał takiej sytuacji  jak praca przy 3 barach w temp 133C.

 

PS

Jaką tabelę miałeś kolego na myśli, pisząc o wytrzymałości kotła do 133C?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Sambdor widze ze posiadasz duza wiedze na temat systemow grzewczych. Czy jest mozliwosc spotkac sie na czacie badz jakims komunikatorze wtedy bym moze lepiej naswietlil sprawe i moze bym wyniosl cos ciekawego znaszej rozmowy.

Pozdrawiam

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.