Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kostrzewa BIO Platinum .


PiotruniA123

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień Dobry .Mam od paru lat przerobiony piec i wstawiony podajnik na samym dole firmy Kostrzewa BIO Platinum.Mam do Was pytanie ponieważ w ustawieniach nic takiego nie mogę znaleźć.Mam ustawione na dane godziny ogrzewanie oraz wodę żeby pobierało pellet -zamiast w tych godzinach pobierać to on pobiera praktycznie cały dzień i całą noc bez przerwy.Pomuście jak to zmienić w ustawieniach,może jakoś wybrać czas letni wcześniej chyba miałem tak ustawiony ?Spadnie temperatura powiedzmy do 56-57 stopni i on się włącza cały dzień . Dzięki.

IMG_20230310_095747456.jpg

IMG_20230310_095747456.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać że jet włączony ale stop nie pracuje. Może musi utrzymywać zadaną temperaturę kotła, widzę że jest 60 stopni. Może zwiększ mu histerezę aby rzadziej zapalał się na podtrzymanie temperatury. Może kocioł ma rację. Ile byś czekał na ciepłą wodę jak ci spanie temperatura?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.03.2023 o 18:27, rafwla napisał(a):

Widać że jet włączony ale stop nie pracuje. Może musi utrzymywać zadaną temperaturę kotła, widzę że jest 60 stopni. Może zwiększ mu histerezę aby rzadziej zapalał się na podtrzymanie temperatury. Może kocioł ma rację. Ile byś czekał na ciepłą wodę jak ci spanie temperatura?

Gdy robiłem właśnie zdjęcie to wygasił się piec i jest normalnie włączony .Nie mam pojęcia wcześniej nie pobierał cały dzień pelletu temperatura kotła to 60 stopni,zamiast pobierać w ustawionych godzinach to on cały dzień .Jak ta histerezę zwiększyć i co to jest wogole ?

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.estyma.pl/wp-content/uploads/2018/11/instrukcja-do-pobrania-PL.pdf

Masz regulator pokojowy czy kocioł pracuje tylko w godzinach zadanych w programie czasowym? 

Histereza to temperatura kotła o która musi się zmniejszyć aby włączył sie kocioł. Musisz wejść w ustawienia serwisu. Wejść na ustawienia kotła i tam do menu serwis, wpisać kod czyli tem zadana u ciebie 60EST potem jedziesz na histerezę i zwiększasz. Na stronie 17 masz to opisane. Zmieniałeś coś już w sterowniku? Zobacz jakby coś to pomogę. Ostatnio przez Whatsapp zmieniałem nastawy😉

Może masz też małą histerezę w c.w.u.? Spada ci o 1 stopień i kocioł się włącza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest mam regulator pokojowy ale on jest w ustawieniach wyłączony ponieważ gdy go włączę pompa przestaje działać na grzejniki .

7 godzin temu, rafwla napisał(a):

https://www.estyma.pl/wp-content/uploads/2018/11/instrukcja-do-pobrania-PL.pdf

Masz regulator pokojowy czy kocioł pracuje tylko w godzinach zadanych w programie czasowym? 

Histereza to temperatura kotła o która musi się zmniejszyć aby włączył sie kocioł. Musisz wejść w ustawienia serwisu. Wejść na ustawienia kotła i tam do menu serwis, wpisać kod czyli tem zadana u ciebie 60EST potem jedziesz na histerezę i zwiększasz. Na stronie 17 masz to opisane. Zmieniałeś coś już w sterowniku? Zobacz jakby coś to pomogę. Ostatnio przez Whatsapp zmieniałem nastawy😉

Może masz też małą histerezę w c.w.u.? Spada ci o 1 stopień i kocioł się włącza.

Dodaje Ci zdjęcia jak to wygląda z zakładki Kocioł zdjęcie co jest histereza 5 i z zakładki ogrzewanie histereza 0,2 jest ustawiona .Nic nie kombinowałem tylko nacisnąłem przywróć ustawienia fabryczne i trochę coś pozmieniałem bo pellet nie pobiera w wyznaczonych godzinach jak jest ustawione .

IMG_20230314_082158445.jpg

IMG_20230314_081950167.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tę histerezę można jeszcze zwiększyć? A histereza na cwu ile jest? A na grzeniki pomopa jak jest sterowana ze sterownika, jest zawór co 3 albo 4 drożny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopóki pompa po  wygaszeniu kotła dalej będzie pracować, to tak będzie. W ustawieniach kotła możesz zwiększyć histereze kotła na maxa, ale to tylko wydłuży jego postój o kilka minut i ponownie się odpali. 

 

 

Edytowane przez Trener40
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tak zrobił. Jak mówi kolega wyżej dać największą histerezę na kotle, chyba jest 10 stopni i ponieść temperaturę minimalną startu pompy na ogrzewanie spróbuj na 60 stopni. Poniżej tej temperatury nie będzie ci wychładzało kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko rozumiem Panowie tylko wczesniej miałem ustawiona pompę że się wylancza od 40 stopni na grzejniki i tak nie pobierało pelletu.Tylko w wyznaczonych godzinach a teraz cały czas .To co ustawić że pompa ma się włączac jak będzie 60 stopni dopiero na piecu ?

Wszystko rozumiem Panowie tylko wczesniej miałem ustawiona pompę że się wylancza od 40 stopni na grzejniki i tak nie pobierało pelletu.Tylko w wyznaczonych godzinach a teraz cały czas .To co ustawić że pompa ma się włączac jak będzie 60 stopni dopiero na piecu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włącz ten regulator pokojowy i histereze w " CO1" ustaw np. na 0.9. Jak stwierdzisz, że 0.9 to za dużo ( bo zimno w chacie), to ustaw 0.7.

Pelletu będzie zawsze pobierać tyle ile potrzebuje, aby dogrzać chate. 

Miałeś pewnie ustawiony harmonogram grzania, a po resecie go skasowałeś. 

Instrukcja obsługi w rękę i czytać jak to ustawić w tym " magicznym" sterowniku. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 7 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.