Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ciepła Woda Z Bojlera (Grzałka Elektryczna) - Pomocy


onatoona

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

to mój pierwszy post na tym forum, mam nadzieję, że niektóre kwestie zostaną mi wybaczone. Dom jednorodzinny, okolo 150metrów. Niestety jestem już w nim sama z dzieckiem. Nie pytajcie co i jak.

 

Problem dotyczy tego, że cały czas do tej pory paliłam sobie w piecu i miałam ciepłą wodę. Niestety, aktualnie nie potrzebuje już palić, aby było ciepło w domu. Dlatego zdecydowałam się na grzałkę elektryczną. Ponieważ zawsze chciałam do wszystkiego dojść sama i tutaj zaczęłam główkować, które zawory mam zakręcić, a które nie, aby po założeniu grzałki i pogrzaniu wody - ciepła woda leciała pod prysznicem czy przy umywalce. Niestety nie mam pojęcia jak rozszyfrować całaą moją instalację i nie specjalnie ktoś ze znajomych czy rodziny zna się na tym. Możecie mi pomóc i napisać, co i jak mam zakręcić, aby zagrzaną wodę grzałką elektryczną mieć w kranach/prysznicu?

 

Liczę, że w końcu uda mi się normalnie zagrzać wodę za pomocą grzałki (tak, tak - tę potrafię sobie założyć sama ;) )

W zał. kilka zdjęć mojej instalacji.

Dodam jeszcze, że mój bojler to ten: http://prntscr.com/ev38qa

post-73308-0-10281500-1491910136_thumb.jpg

post-73308-0-01899000-1491910138_thumb.jpg

post-73308-0-08355700-1491910140_thumb.jpg

post-73308-0-65817200-1491910142_thumb.jpg

post-73308-0-83268200-1491910144_thumb.jpg

post-73308-0-13581100-1491910147_thumb.jpg

post-73308-0-17070500-1491910149_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba zakręcić zawory zasilania i powrotu płaszcza, te które masz przydławione(ze zdj 3 i 7)

widać że masz grzejniki i CWU na jednej pompie więc zapamiętaj w jakiej pozycji są ustawione zawory zanim je zamkniesz żeby w następnym sezonie nie było problemów z grzejnikami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakręc zawór doprowadzający zimną wodę z sieci,potem otwórz kran aż ciśnienie z bojlera zleci po czym zakręć.Jeśli dobrze widzę to chyba zawór ze zdjęcia.Powinno się udać,robiłem tak.Nie zapomnij potem otworzyć zaworu dopływowego 

Czy nie taniej byłoby zapalić na chwilę w kotle i zagrzać wodę?

post-22550-0-76477900-1492083474_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę na zdjęciach zaworu bezpieczeństwa przy bojlerze na dolocie zimnej wody a koniecznie powinien być.Tak jest jak ten kto montował nie zainstalował zaworu spustowego.Tak jak mówił poprzednik po odcięciu zasilania bojlera zimną wodą spróbuj spuścić przez korek w bojlerze tylko i tak spłynie sporo wody(z instalacji+do połowy bojlera .Po wymianie grzałki nie zapomnij o odpowietrzeniu bojlera(bo jak tego nie zrobisz to spalisz grzałkę).Póki co nie włanczaj grzałki do prądu,następnie otwórz zasilanie bojlera zimną wodą z sieci po czym odkręć pokrętło baterii z ciepłą wodą do momentu aż wypłynie woda.Włącz grzałkę i ustaw pożądaną temp.na termostacie grzałki.Chyba jednak przeceniłaś swoje zdolności hydrauliczne;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.