Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ogrzewanie Nadmuchowe?


Loken

Rekomendowane odpowiedzi

Słyszał ktoś może o ogrzewaniu pomieszczeń poprzez wykorzystanie nadmuchu powietrza? Nie wykorzystuje się przy tym jakiegokolwiek paliwa stałego i podobno jest to dość wydajny i oszczędny sposób na ogrzanie domu. Wie ktoś coś więcej? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto(co) ma dmuchać i w co? :blink: 

Jakim czynnikiem podgrzewane jest powietrze?

Chyba nie chodzi o jakiegoś wielkiego i gorącego "pierda" z jesieni,że wystarczy energii do wiosny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy temat, zaczął się konkretnie. Dodałem do ulubionych.

 

W temacie, jak nie ma wykorzystania paliwa stałego to jest prąd, więc wcale tanie nie będzie. Możliwe, że chodzi o nagrzewnice elekr. i rozprowadzenie po pomieszczeniach tj. DGP, ale chyba nie jesteśmy tu żeby zgadywać, tylko odpowiadać, więc niech autor poda szczegóły lub chociaż jakiś rebus dla ułatwienia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem mi się przewija taki temat.

 

"Nie wykorzystuje się przy tym jakiegokolwiek paliwa stałego" - jak wspominał Logan, bo elektryczny

 

"podobno jest to dość wydajny" - bo elektryczny, wysoka sprawność - więc wydajny (reklamowy bełkot), zwłaszcza ja się ma pompę ciepła a nie tylko grzałkę

 

"i oszczędny sposób" - niby, bo grzeje tylko powietrze a nie ściany i wyposażenie, tylko że trzeba grzać do wyższej temperatury żeby zrównoważyć to że piździ zimnem od ścian i wszystkiego więc oszczędność idzie się ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Panowie to przecież zwykły klimatyzator kanałowy kosztuje to już od 4 tys zł , jakies rury doprowadzające ,podziurawić tam gdzie trzeba i gitara , bardzo tanie rozwiązanie zwłaszcza na okresy przejściowe i sprawne tu taki przykład http://allegro.pl/klimatyzator-kanalowy-york-inverter-6-6-kw-i6439782802.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.