Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[Hydro Therm - Hek 18] Awaria...


Smth

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mam problem z piecem Hydro Therm, typ HEK 18.

Kartę katalogową znalazłem jedynie po niemiecku:

http://www.innotherm.net/technik/banl/pdf/hydrotherm/stand/Eurotemp-Kalme-HEK-11-48.PDF

Przez to na nic mi ona. Próbowałem google translator ale średnio coś z tego zrozumiałem...

 

Opis awarii:

1) Sobota:

- Piec włączony a się nie zapalały palniki.

- Zresetowałem sterownik (?, to czerwone Honeywella - za cholerę nie mogę tego zidentyfikować tak by kartę katalogową znaleźć)

- Palniki zapaliły. Po paru sekundach zgasły. Kilka sekund i znów zgasły... i tak w koło Macieju.

- Chciałem zobaczyć co się w środku dzieje więc uchyliłem "okienko" i tak na chwilę zostawiłem.

- Palniki sobie grzały i wszystko było OK. Do czasu aż zamknąłem okienko. Zgasły i sytuacja zapal/zgaś się powtarzała.

- Znów uchyliłem "okienko" i tak zostawiłem. Piec hulał.

2) Niedziela (15-16):

- Piec się wyłączył.

- Reset.

- Zaskoczył ale po ~30s się wyłączył i zaczęła się powtórka z zapal/zgaś.

 

Jakieś pomysły o co chodzi?

Jest niedziela wieczór.

Pewnie za oknem z minus dziesięć i coś jutro muszę ogarnąć...

 

Zdjęcia

 

PS. Palniki czyszczone 2 lata temu. Wtedy jak się okazało zawór zwrotny nawalił i grzało mi jeden pion non-stop... :P

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie 13 tej instrukcji masz pokazane elektrody tą prostą(jonizacyjną) spróbuj oczyścić przeszlifować do metalu papierem ściernym, potem już delikatnie tą podwójną ale nie musisz za mocno bo to zapalająca(uważaj są kruche), powinno pomóc , jeśli będzie dalej gasł może być to spowodowane czujnikiem ciągu kominowego , podczas pracy dotknij z tyłu dolnej krawędzi blachy przerywacza ciągu, jeśli dasz rade utrzymać ciąg masz dobry jeśli blacha gorąca to spaliny dostają się do pomieszczenia i czujnik (strona 4 element 42) po przegrzaniu wyłączy piec, co może znaczyć że albo komin zatkany albo piec nie ma powietrza i ma cofkę czyli musisz rozszczelnić okna w pomieszczeniu gdzie piec. Może to coś pomoże ale raczej obstawiam tylko brudną elektrodę jonizacyjną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady!

 

Wykręcić samych elektrod raczej się nie dało to wykręciłem cały moduł z palnikami.

Tak czy inaczej przeszlifowałem elektrodę jonizacyjną.

 

Chyba pomogło. Nie mam teraz czasu na czekanie.

Przy okazji kilka innych rzeczy wyszło i już całkiem zgłupiałem w pewnym momencie.

Po robocie zaktualizuję status :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.