Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Botory 10 Nastawy Ręczne.


klapoluchy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Posiadam kocioł Tilgner EKR15 sterownik ecoal z palnikiem batory 10 do tego dmuchawa WP07. Instalacja na 2 pompach:1 CO tylko grzejniki, 2 CW+ zabezpieczenie powrotu. Paliwo to Uniban Ekospark Clasic na trybie grupowym tworzą się spieki żużlowe mimo różnych kombinacji nie mogę się ich pozbyć (tragedii niema ale może da się lepiej). Dlatego chciał bym spróbować na ręcznym. Czy ktoś może podpowiedzieć od jakich ustawień wystartować na tym palniku żeby jakoś to się paliło. Dodam że obecnie ogrzewam 100m2  na pietrze, do tego jest piwnica niby nie ogrzewana ale instalacja sporo tam oddaje i jest poddasze jeszcze nie ogrzewane ale też trochę tam idzie. Na chwilę obecna idzie 20kg/dobę. 

Później wstawię fotki popiołu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz w ręcznym Batorego-20 z WP07 w RBR-12kW.

https://esterownik.pl/device/11373

 

Palnik wygląda mnie więcej tak.

 

post-41218-0-08013000-1483384717_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Batory-10 to inny palnik wiec nastawy też pewnie będą inne, ale trzeba od czegoś zacząć, a potem zaglądać co parę godzin i patrzeć co się dzieje na palniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za każdego paliwa uzyskasz popiół niczym z papierosa.

Ja wolę zrobić trochę popcornu w popielniku, niżeli syf na ściankach wymiennika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.