Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ocena Schematu Instalacji ( Wyodrębnione Z Tematu "ocena Schematu Prostej Instalacji Co I Cwu Oraz Umiejscowienie Naczynia Przeponowego"


nalest

Rekomendowane odpowiedzi

Nie powstanie pod warunkiem że:

- za pompą ładującą zbiornik CWU będzie zawór zwrotny

- za pompą kotłową łącząca zasilanie i powrót kotła będzie zawór zwrotny

- na powrocie z obiegu CO będzie zawór zwrotny

- na powrocie z obiegu OP będzie zawór zwrotny

 

Bezpośrednio przed każdą pompą obowiązkowo filtr skierowany sitkiem do dołu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pex 16 od rozdzielacza do grzejnika wystarczy. Do rozdzielaczy Cu28 także. W obrębie kotła Cu28 wystarczy przy tej mocy. Pompy elektroniczne 25/40 na wszystkie obiegi. Do cyrkulacji pompa najmniejsza jaką znajdziesz ale z atestem do wody pitnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależało mi na kolejności bo tak będzie w domu czyli: piec, bojler, c.o. i na końcu podłogówka.

A i żebym mógł w lecie zakręcić zawory na CO i podłogówkę. Będzie wtedy tylko grzało obieg kotłowy i bojler.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale nie rozumiem co mam zle. Kolejność taką wymuszają mi już zamontowane rozdzielnice do c.o. i podłogówki.

Skoro na bypassie będzie zawór różnicowy to zawór zwrotny za pompą kotłową już chyba nie potrzebny ?

Może lepiej byłoby bez bypassu ale za to wszystkie pompy na zasilaniu ? Choć wolałbym kotłową na powrocie z uwagi na najwyższą temp. wody. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawione :)

 

 

I tu nasuwa się przysłowie "co dwie głowy to nie jedna". A w tym przypadku parę głów.

Szczerze to moje pierwsze forum w którym nawiązałem kontakt pisząc bo zawsze tylko czytam takie fora, ale okazuje się że to bardzo użyteczny system wymiany doświadczeń. 

post-71288-0-98595600-1483296742_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o bojlerach dwupłaszczowych firmy ERMET. Ponoć jest tam wyeliminowana anoda magnezowa z uwagi na to że bojler jest w środku pokryty "jakąś" żywicą. 

Miał ktoś styczność z tym ? Jak to się sprawdza jako firma i ich wynalazek ? Bo wiadomo że na reklamach i ulotkach to wszystko jest ładne piękne i bezawaryjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pex 16 od rozdzielacza do grzejnika wystarczy. Do rozdzielaczy Cu28 także. W obrębie kotła Cu28 wystarczy przy tej mocy. Pompy elektroniczne 25/40 na wszystkie obiegi. Do cyrkulacji pompa najmniejsza jaką znajdziesz ale z atestem do wody pitnej.

 

W schemacie pieca króciec zasilania i powrotu jest na 1,5". Więc czy prawidłowo będzie go zredukować i całą instalacje w kotłowni wraz obiegiem pieca zrobić w 1" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.