Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pękająca Ściana


ali1978

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

juz po raz 3 mi to pęka czym zaprawić najlepiej zimą bo jesli mi to odpadnie a zaznaczam ze musze palic tak na szybko co schnie wiecejj po porady się odezwe nie wiem czy mam krzywo postawiony piec podłoga sie rusza dziura koło wlotu tej rury w sciane byłaszeroka nawaliłem tam kamieni wiosna i zaprawiłem szamotem tak niby doradził szwagier ale teraz jak zima coraz bardziej pęka co radzicie dzięki

 

post-68251-0-77777300-1481912676_thumb.jpg

post-68251-0-80146200-1481912701_thumb.jpg

Opublikowano

Koniecznie rozeta ze sznurem ognioodpornym, albo chociaż wełna mineralna. Nigdy nie łączy się czopucha na zaprawę. Tak to zawsze będzie Ci pękać, a dodatkowo jest to potencjalnie niebezpieczne podłączenie....

Opublikowano

rozeta ze sznurem ognioodpornym co to jest

albo chociaż wełna mineralna gdzie prosze o porady jakies zdjecia jak teraz to zrobie jak musze palic a ten sznur co daje pozdrawiam i dziekuje

Opublikowano

W skrócie chodzi o to, że metalowa rura rozszerza się, gdy nagrzeje się spalinami, i zawsze będzie się ruszać (pracować). Dlatego przed obmurowaniem musisz jej zrobić amortyzację. Z orientacji zdjęć można pomyśleć, że rura wchodzi w sufit, ale pewnie jest to ściana z kominem? Komin z czego? Tylko cegła, czy masz jakiś wkład? Zobacz sobie w necie jak wygląda ta rozeta, to dość eleganckie rozwiązanie, a jak nie chcesz iść w koszty, to owiń rurę chociaż wełną skalną przed włożeniem w ścianę, tylko jak nie masz dostępu do kawałka takiej wełny, to raczej nie oszczędzisz kupując całą rolkę.

Opublikowano

Ja mam rurę owiniętą kilkoma zwojami sznura szklanego, który można dostać na metry w każdym markecie budowlanym.

Dziura dookoła może być zamurowana zwykłą zaprawą cementową - wytrzyma.

Szamot absolutnie nie nadaje się do tego. Taka zaprawa wiąże (spieka się) dopiero w temperaturze kilkuset stopni.

Ostatecznie można jej użyć po dodaniu 10% zwykłego cementu lub szkła wodnego.

Opublikowano

może jakieś szczegóły, ze zdjęcia wynika,że podpięcie z czarnej rury jest do komina ceglanego,bez rury kamionkowej/łącznika szamotowego? czy sie mylę?

jeśli to komin ceglany na wylocie rury kominowej  z kozy?? masz duże temperatury i nie wystarczy nawalić tam gruzu i szamotu wokół rury.  najprościej byłoby teraz rozebrać kawałek scianki i podmurować cegłą pełną na zaprawie gliniano cementowej lub zaprawie szamotowo-cementowej (cementu 20-25%) w powstały otwór wpuszczasz rurę,owiniętą sznurem ceramicznym/szklanym/wełną ognioodporną, świeżą ściankę wokół możesz zatynkować zaprawą cementowo wapienną lub wapienną,możesz też w taki tynk wpuścic kawałki siatki jeśli temperatury na ścianie bedą większe i boisz sie popękania tynku. Sposobów jest wiele,musisz bezwzględnie mieć szczelne połączenie z kominem.

Z  Twojego postu nie dowiadujemy się co to za piec,koza,kocioł,cyganek,wkład kominkowy, domyślamy się,że koza,piec,kocioł stoi w pomieszczeniu mieszkalnym? i że palisz na okrągło.  domyślamy się,doprecyzuj post

 

PS w moim przypadku  w komin wpuszczona rura kwadrat,obmurowana cegłą pełną na zaprawie gliniano-cementowo szamotowej (cement 20%,szamot 40% reszta glina) miedzy rurą i cegłami wciśnięta wata szklana,dodatkowo styk ten zasilikonowałem,silikon do 350*C. Cegły zatynkowałem zwykłym tynkiem wapiennym,bez siatki. Komin mam z pustaków ceramicznych kominowych,jednak tam gdzie wchodzi rura scianki są z cegły,z wyczystką na dole,taka komora dymowa.

 

post-6808-0-18580000-1482061218_thumb.jpg

Opublikowano

Do pytań kol. Panstana dopisałbym jeszcze jedno: jak długi jest pionowy odcinek rury dymowej?

Im dłuższy, tym bardziej będzie się rozszerzał i trzeba dać większy luz w otworze w ścianie (więcej miękkiego materiału, np. sznura). Ciasna rozeta może się nie sprawdzić.

Opublikowano

w miejscu wejscia w sciane miedzy sciana a rura gruby sznur ognioodporny i objechac czerwonym silikonem 350 bo ten szary na 800 stopni i tak sie pokruszy i odpadnie.mam tak zrobione w 2 miejscach i sie sprawdza .

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.