Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Gotuje Sie Woda. Porady I Instrukcje Dla Nowego Palacza


Faryn

Rekomendowane odpowiedzi

Masz oczywiście rację,może tam być ale sugeruję abyś otwór wywiercił raczej z boku rury bo wtedy nie sfajczysz przewodu. I raczej bliżej czopucha,będzie wiarygodniejszy odczyt temperatury spalin. Otwór wierć dopiero gdy dostaniesz sterownik, samo Ci wyjdzie gdzie i z której strony trzeba to zamocować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dużo ten czujnik odsłonić w tej tuleji ? Cały czy pół ? Już wszystko mam i grzebie powoli

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rurkę sklepiesz z jednego końca żeby spaliny się tam nie dostawały, na drugim końcu możesz zrobić takie skrzydełka na boki to Ci rurka nie wpadnie do środka rury dymowej. Wkładasz cały czujnik  do tej blaszki na czujniku. Jaki sterownik kupiłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączone. Piec trochę mały więc czujnik mogłem dać dalej ale w sumie jest ok piec się nagrzewa odpowiedni tempem nie za ostro chodzi cicho.. W końcu jutro zrobię kolejne próby i dam znać muszę jeszcze dokończyć troszkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej. Trochę mnie wciagło ustawienie sterownika.. i testowanie... ogólnie zdało egzamin i jest dobrze tylko szkoda że piec taki mały. Mógłby by być wyższy znaczy większy wsad teraz uzyskuje 5-6 h i tyle chyba tylko wyciągne.

Moje parametry to temp spalin 330..

Dmuchawa max 45% mini 18

Po rozpaleniu.. temp spalin przy 55c na kotle 130..

Nie ma problemu już z gotują się woda bo gdy tylko ogien duży dmuchawa odrazu zwalnia i stara się trzymać max te 330 czasem przekroczy ale to na chwilę . ogólnie dobra sprawa jestem zadowolony 580 zł w ten piecvto trochę dużo... ale chociaż mam spokój. I być może kiedyś pójdzie w drugi piec jeśli się zdecyduje na c.o

Dzięki panowie za porady i pomoc !

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość witek1234

Przy rozpalaniu może być 330*C, po rozpaleniu ustaw raczej na 250-260*C . Nadmuch 30-35%. Moc min.dmuchawy 0, maks. 30-35% .No ale to Twoje zabawki i Ty decydujesz .Mówiłem Ci że będzie to trafiony zakup, lepszy niż mechaniczny miarkownik. Cieszę się że Ci to wszystko wyszło.Powodzenia. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0 to na węgiel by mogło być teraz palilem trochę miałem to żeby nie gasl 18. A 140 jest bo domykam czopuch trochę. Tak to właśnie koło 250

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość witek1234

Nie spieram się tylko po co przymykać szyber? Ja mam maks spaliny na 250 stopni i początkowo sterownik utrzymuje w tych granicach, potem też jest tak jak piszesz, czyli w granicach 100-150*C. PID tym wszystkim zawiaduje. Miałem nie palę więc nie wiem,pewnie masz rację. Najważniejsze że Ci poprawnie działa sterownik i jesteś zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.