Skocz do zawartości

pikuś

Forumowicz
  • Postów

    11
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia pikuś

Żółtodziób

Żółtodziób (2/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. A produkcję c.w.u planujesz mieć tylko z kominka? Codziennie w zimę będziesz palił? Nie znudzi Ci się to? Koszty ogrzania gazem c.w.u nie są zbyt wysokie. Zastanów się. Pozdrawiam.
  2. Najtaniej wyjdzie jak sam zrobisz. Podstawa np z piasty koła samochodu. Napęd - silnik wycieraczek, sterownik - są schematy na elektrodzie.pl. Kłopot będzie z zapewnieniem obrotu rur - ale niektórzy mówią, że dla chcącego nic trudnego. Pozdrawiam
  3. Panele oczywiście, ze pomalowane. Rekordowa temperatura to 73 st. C na zasobniku. Pozdrawiam wszystkich amatorów "darmowej" ciepłej wody.
  4. Temperatura betonu podczas wiązania rośnie i to spowadowało wzrost ciśnienia wody w rurach. A propo - pogratulować skutecznego odpowietrzenia instalacjii. Gdyby pozostało trochę powietrza to wzrost ciśnienia byłby mniejszy.
  5. Wymiana rur da oszczędności lecz nie takie by wymiana z powodów wyłącznie ekonomicznych była opłacalna. Opłacalne jest (tak jak pisał przedmówca) docieplenie, wymiana stolarki, wymiana kotła.
  6. Pomyśl o tym, że jak przestaniesz palić w kotle to ciepła woda grawitacyjnie będzie podgrzewać co. Czyli będzie się chłodziła z chwilą zaprzestania palenia.
  7. A ja mam 5,8 m2 paneli grzejnikowych za szybą ze starych okien, zasobnik własnej konstrukcji 300l. i dzisiaj uzyskałem 41 st. C. - podniósł mi temperaturę średnio o 25 st.C. Rekord w tym roku 61 st.C. (mam go od kwietnia b.r.). Zapowiadają się po raz pierwszy w tym roku kolejne słoneczne dni ciekaw jestem do jakich temperatur dojdę.
  8. pikuś

    Podłogowka

    Dla jednej dwóch pętli zakładam RTL i podłogówki działają bez problemów :lol: - nie przesadzam z długością pętli (do ok. 7 m2). Jeżeli ma być więcej pętli zakładam rozdzielacz pompę zawór trojdrogowy termostatyczny i też działa bez problemów a koszty porównywalne z RTL-ami. :D
  9. Ja się zawsze godzę za robotę. Za materiał płaci klient. Plusem jest to, że wykonawca nie kombinuje na ilości i jakości materiału.
  10. Winna moze być sama klapka za wentylatorem. Ja w każdym montowanym kotle podginam ten drut na który jest nakręcany ciężarek, żeby ów ciężarek mocniej naciskał na sprzęgniętą z nim klapkę. Bez tej operacji ciąg kominowy otwiera klapkę bez włączania wentylatora.
  11. Podgrzewanie zasobnika CWU dałbym bezpośrednio z kotła.. Dałbym równieź mozliwość odcinania centralnego , żeby w lato podgrzewać tylko cwu.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.