Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Miał Przestał Się Rozpalać.


mrbino

Rekomendowane odpowiedzi

Twoja dmuchawa na przedmuchach chodzi na 100% mocy? Ja próbowałem palić na przedmuchach bez PID ale wentyl niemrawo nabiera tempa i po 6 sekundach to tak jakby w ogóle nie chodził. Wydłużylem czas na 20 sekund , moc dmuchawy na 80 %. Przy wolnym ruszaniu to wystarczy czy jeszcze podnieść do 100% ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dmuchawa na przedmuchach chodzi na tyle, ile mam ustawiony przeze mnie parametr maksymalnych obrotów na minutę, czyli 100obr./min. Jest to najniższa wartość, jaką mogę ustawić (najwięcej mogę wycisnąć z ustawień do 225obr./min). Nie wiem tylko, czy w Twoim przypadku podniesienie tych wartości, nie spowoduje przy rozpalaniu zbyt mocne rozbujanie zasypu. Pół biedy jak jest czujnik temperatury spalin, to wtedy on ogranicza temepraturę spalin do 350 stopni w trakcie rozpalania, a potem do 250 stopni w trakcie normalnego palenia (tak jest w moim przypadku). Nie wiem, jak zakres procentowy mocy, przekłada się na ilość obrotów na minutę w Twoim przypadku, ale w moim przypadku to wyglądałoby na to, że przy takich ustawionych maksymalnych obrotach dmuchawa chodzi na 44% mocy. Generalnie przy paleniu węglem grubszym, niż miał, obroty wentylatora powinny być jak najmniejsze. To lepiej jest już dać częstsze przedmuchy (co minutę) i wydłużać czas przedmuchu (obserwować zachowanie się dmuchawy jak dozuje siłę nadmuchu i ew. korygować ustawienia czasu przedmuchu).

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Gdy znajdę czas potrzebny do obserwacji, na pewno będę próbował. Jedna rzecz tylko może pomieszac mi szyki, mianowicie powolny start wentylatora, nie rusza od razu z pełną mocą i czas przedmuchu muszę wydłużyć. No nic, poeksperymentuję. A filmik ekstra. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Kol. witek1234. Trochę lipa, że na przedmuchach wolno startuje i nie można inaczej ustawić. Najwyżej ustawić, żeby przedmuch był co dwie minuty, ale odpowiednio długi czas trwał. Może to też pomoże w tym, że rzadziej będzie włączać się nadmuch, który będzie stabilizował temp. zadaną.

Również pozdrawiam i powodzenia w dobrych ustawieniach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, dopytuję bo mam ochotę popróbować tego sposobu. Są opinie że tak jak Ty palisz, można więcej osiągnąć w rozumieniu ekonomiki spalania niż używając funkcji PID. Ale problem to dmuchawa która rusza powoli. Nie mam przymusu czy innego wyjścia żeby to wdrożyć, taki tam eksperyment. Ale kiedyś na pewno potestuję żeby sprawdzić. Dzięki za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.