Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ekogroszek Wesoła 100% Opinie


ziomal74

Rekomendowane odpowiedzi

Te otwory miałem u siebie 3 szt i zaspawałem je w cholere bo żar schodził aż do ślimaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie takowych otworów nie ma, mam podajnik Ekoenergii. Piec od kilku dni dostaje jakieś lewe powietrze bo jest wyłączony a z komina się dymi. W dodatku wczoraj wyrzuciło mi groszek do komory spalania bo podajnik osiągnął temperaturę max. Wieczorkiem po pracy muszę zrobić rozpoznanie i usunąć ewentualną usterkę. Patrzyłem wstępnie i widzę, że między dmuchawą i podajnikiem nie ma uszczelki i dmucha, ponadto z drugiej strony jest podobny wylot jak do dmuchawy, też nic tam nie ma. Ponadto śruby mocujace podajnik do pieca są słabo dokręcone więc muszę sprawdzić wszystkie śruby. Między piec a podajnik włożony mam sznur i nie wiem czy monterzy składajac piec dawali coś na usczelnienie w to miejsce od wewnątrz. Na razie na zewnątrz -7 a w domu + 15 stopni, takie więc nie będę palił na palenisku awaryjnym gdyż do wieczora nic na zamarznie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, JarekWk napisał:

.................Patrzyłem wstępnie i widzę, że między dmuchawą i podajnikiem nie ma uszczelki i dmucha, ponadto z drugiej strony jest podobny wylot jak do dmuchawy, też nic tam nie ma. ...........

Witam Kolegę

Jak to nic nie ma? tej zaślepki co zakrywa otwór z drugiej strony? To jak to dmucha????

Pozdrawiam YARO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną dokręciłem śruby mocujace podajnik do pieca i retorty, uszczelniłem połączenie podajnik-dmuchawa oraz uszczelniłem zaślepkę po drugiej stronie podajnika. Odpaliłem piec i monitoruję jak się pali. Na chwilę obecną  temperatura podajnika oscyluje od 36 do 39 stopni. W sumie prawie cały czas dmucha nagrzewając wychłodzony od wczoraj dom i może dwa razy przeszedł w krótkie podtrzymanie. Nie wiem jak wygląda połączenie retorty z podajnikiem i piecem czy było montowane na silikonie czy też nie. Przyznam, że nie chciało mi się wybierać węgla z kosza i być może tego bedę żałował. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To masz sporo niżej u mnie tak było około tygodnia wstecz, jednak na zewnątrz były w dzień plusowe temperatury. Teraz jak pisałem schodzi do 37 ale w podtrzymaniu wraca do np,45 stopni. Pisząć "niskawo.... nie dopala się i wywala niedopał" co masz na myśli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie cuda mam w popielniku, nisko kopiec tzn. jak sie odstawi to jest czasem trochę poniżej poziomu pierścienia retorty i wtedy temp. podajnik trochę podbija, czasem do 40st., ale taka sytuacja jest praktycznie tylko jak sie załączy pompa CWU i jest mniejszy odbiór, wtedy dłużej stoi w odpoczynku 

IMG_20181127_062854.jpg.3efbe0f3937da265757ebf3c818954f5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mafik napisał:

Ja mam ok 25-30st., w podtrzymaniu czasem dojdzie do 40 ale na chwilę jak się kopczyk bujnie i jest nisko, a u mnie ostatnio jest niskawo, bo wyższy nie dopala się i wywala niedopał posklejany

To masz sporo niżej u mnie tak było około tygodnia wstecz, jednak na zewnątrz były w dzień plusowe temperatury. Teraz jak pisałem schodzi do 37 ale w podtrzymaniu wraca do np,45 stopni. Pisząć "niskawo.... nie dopala się i wywala niedopał" co masz na myśli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie uwygląda to lepiej ale nadmuch miałem 40%, pojawiały  się pojedyncze spieki. Teraz testuje nadmuch 25% i wydłużyłem przerwę podawania do 97 s. Zobaczę co z tego wyjdzie. Pozytyw niskiej prędkości dmuchawy to temperatura podajnika, która spadła w końcu poniżej 40 stopni podczas pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, JarekWk napisał:

Pisząć "niskawo.... nie dopala się i wywala niedopał" co masz na myśli?

Kopiec mam niewiele powyżej pierścienia retorty, jak więcej podam żeby kopiec był wyższe to mam niedopalone tak jak na zdjęciu powyżej

 

14 minut temu, JarekWk napisał:

U mnie uwygląda to lepiej ale nadmuch miałem 40%, pojawiały  się pojedyncze spieki. Teraz testuje nadmuch 25% i wydłużyłem przerwę podawania do 97 s. Zobaczę co z tego wyjdzie. Pozytyw niskiej prędkości dmuchawy to temperatura podajnika, która spadła w końcu poniżej 40 stopni podczas pracy.

U mnie na nadmuchu 25% i podawaniu powyżej 75s nie umie osiągnąć zadanej temp, jak dam poniżej 75s to mi niedopala i taki mam z tym wszystkim kłopot, nawet 1s parametru miesza jak cholera, a jak już ustawię idealnie spalanie co do sekundy że to co poda to spali, to po 1h palenia od strony podajnika kopiec sie zapada a od przeciwnej wywala niedopał zlepiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa na forum tematy na temat palnika ekoenergii i problemów. ja bym wygasił piec i spróbował zatkać kilka otworów po przeciwnej stronie, gdzie bardziej wypala aby zwiększyć ciśnienie od strony podajnika.

 

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, mafik napisał:

Ja mam ok 25-30st., w podtrzymaniu czasem dojdzie do 40 ale na chwilę jak się kopczyk bujnie i jest nisko, a u mnie ostatnio jest niskawo, bo wyższy nie dopala się i wywala niedopał posklejany

To masz sporo niżej u mnie tak było około tygodnia wstecz, jednak na zewnątrz były w dzień plusowe temperatury. Teraz jak pisałem schodzi do 37 ale w podtrzymaniu wraca do np,45 stopni. Pisząć "niskawo.... nie dopala się i wywala niedopał" co masz na myśli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kociołek przy ustawieniach 8s podawanie, przerwa podawania 77 i nadmuchu 25% wypala na pył. Fakt do temperatury dochodzi dość długo ale podajnik teraz ma temperaturę od 32 do 38 stopni. Nie wiem co bedzie gdy zrobi sie cieplej myślę, że znów będe musiał zmieniać tak jak w ubiegłym tygodniu. Moje sterowanie ograniczyłem do czasu podawania i uchylania przesłony na dmuchawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość berthold61

We wtorek zasypałem zasobnik Wesołą i w porównaniu do Piasta to jest zdecydowanie mniej popiołu tak o połowe prawie oraz widać że mocniejszy trochę chyba jest bo w pid jak jedzie to podawanie pokazuje 2,9 do 3,2 sek natomiast na Piaście było od 3,6 do 4,0 sek , popiół drobnieszy bardziej piasek przypomina i jest jaśniejszy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w zależności od temperatury zewnetrznej. Jak jest zimniej pracuje wiecej i wypala się też na pył. Gdy temperatura szybuje na plus i nie zwiększe perzerwy podawania, gdy pracuje w podtrzymaniu powstają spieki koksowe czyli nie dopala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

No nie sprawdzałem jak w dwustanie by sie sprawował , ale na automacie idzie idealnie bo dawki i przerwy sam sobie dobiera tak jak i wiatr , widać że jest to mocniejszy groszek od retopala , nawet popiół jest drobniejszy i bardziej na biało idzie , tylko problem z dostawa bo u mnie na składzie tylko retopal i Chwałowice po 760 i 800 , a płacąc za dostawe 150 zł od tony to ja mam pół tony więcej ze swojego składu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.